HOROZKENT İÇİN SEZON BİTTİ GÖZLER HALA TFF’DE

Kadın futbol için Türkiye Futbol Federasyonu kararını verdi. Federasyon, 3 ligde kalan maçların oynanmamasına karar verdi. Federasyon kalan maçlar için planlamanın yeniden yapılacağını açıklarken, Denizli’nin tek kadın futbol takımı olan Horozkent Spor Kulübü, kalan maçlar ile ilgili kararı beklemeye başladı. Yeşil siyahlılar, 3. Lig’de grup lideri olarak mücadele ediyor.

Çin’den başlayan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de kadın futbol 1, 2 ve 3. Lig maçları 13 Mart’ta ertelenmişti. Süper Lig ve profesyonel ligler hakkında kararlarını açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu, kadın futbolunun geleceği için açıklamasını 90 gün sonra yaptı. Açıklamada kalan maçların oynanmaması kararı verildi.

“KADINLAR LİGLERİ OYNATILMAYACAK”

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada ” Kulüplerin genç futbolcu gelişim programları dahilinde, futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Ülkemizde görülen COVID 19 virüs sebebiyle 13.03.2020 tarihinde ara verilen 2019-2020 futbol sezonu Kadın Ligleri müsabakaları genç futbolcu sağlığını tehdit oluşturacağı ve gerekli tedbirler alınamayacağı göz önünde bulundurularak Kadınlar Liglerinin kalan müsabakalarının oynatılmamasına karar verilmiştir” denildi.

HOROZKENT PLANLAMAYI BEKLİYOR

TFF, bu açıklamanın yanında kalan maçlar için planlamanın da daha sonra açıklanacağı ifadesine yer verildi. Bu açıklamanın ardından 3. Lig 3. Grup’ta bitime 5 hafta kala yani 13. Haftayı 12 galibiyet ve 1 beraberlikle lider olarak götüren Horozkent Spor Kulübünde gözler TFF’ye çevrildi.

BAŞKAN KARABUĞA, ‘EN KISA SÜREDE AÇIKLANMALI’

Federasyonun 90 gün sonra kadın futbolunun geleceği hakkında açıklama yaptığına dikkat çeken Horozkent Spor Kulübü Başkanı Kamil Karabuğa, “Kadın futboluna ne kadar değer verildiğini bu süreçte gördük. 3 ligde onlarca sporcu mücadele ediyor. Bu çocukların geleceği 90 gün boyunca hiçe sayıldı. Şimdi gelinen noktada federasyon, 3 ay sonra yanı 90 günlük bir sessizliği bozdu. Kararını açıkladı. Buna göre liglerde kalan maçların oynanmamasına karar verildi. Kalan maçlar için ise planlama daha sonra açıklanacak. Biz grubumuzda lideriz. Hedefimiz de 2. Lig’e çıkmak. Bu koşullar altında kalan maçlar için planlamanın en kısa sürede açıklanması istiyoruz” dedi.