PAMUKKALE BELEDİYESİNDEN 10 KASIM’DA ATATÜRK ANISINA SERGİ

Pamukkale Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılında “Anılarla Atatürk Fotoğraf Sergisi” açtı. Forum AVM’de 2 gün açık kalan sergi vatandaşları memnun etti.

Pamukkale Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. Yıl dönümünde özel bir sergi organize etti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir birinden güzel fotoğraflarının yer aldığı “Anılarla Atatürk Fotoğraf Sergisi” vatandaşların beğenisine sunuldu. Forum Çamlık AVM’de açılan sergide Atatürk’ün çeşitli zamanlarda çekilen fotoğrafları yer aldı. 2 gün boyunca açık kalan “Anılarla Atatürk Fotoğraf Sergisi”ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çeşitli okullardan öğrenciler de sergiyi gezerek 10 Kasım Atatürk’ü anma gününde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü yad etmiş oldu.

ATATÜRK’Ü HER ZAMAN ANIYORUZ

Pamukkale Belediyesinin sergisini gezen vatandaşlar böyle bir sergi için Başkan Avni Örki’ye teşekkür ettiler. Erkut Ayhan, Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde açılan sergi için, “Bugün atamızın aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü. Pamukkale Belediyesinin açmış olduğu sergiyi gezdim. Burada Ulu Önder’in birçok güzel fotoğrafını görmek beni memnun etti. Böyle bir sergi açtığı için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” derken, Murat Kırmacı da “Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 83’üncü yıl dönümünde onu anmak adına yapılmış olan bu kıymetli sergi için Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” diye konuştu. İncilipınar İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Özgür Turan ise öğrencilerle bu sergiyi gezdiklerini ifade ederek, “Çocuklarımızla bu sergide Atatürk’ü anma imkânı bulduk. Bu güzel sergiyi açan Pamukkale Belediyesine ve onun kıymetli başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederim. Atamızı unutmak mümkün değil, Atatürk kalbimizde yaşıyor” dedi.

Bir cevap yazın