AKP’NİN DEĞİŞMEZİ: AKLAMA, SAKLAMA, SAVSAKLAMADIR

BOZKURT BELEDİYEMİZE HACİZ OLAYI İTİBAR SUİKASTIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediyesi’nde yaşanan haciz konusu ile ilgili Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca “Haciz için maddi değeri çok daha yüksek pek çok alternatif sunulmasına rağmen makam koltuğuna ve makam aracına göz dikilmesi asıl niyeti göstermektedir” dedi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Bozkurt Belediyesi’ne gelen haciz ve sonrasında yaşananları değerlendiren Biçer Karaca AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız’ı da sert bir dille eleştirdi.

Bozkurt Belediyesinde çalışırken 10 yıl önce yaşadığı iş kazası nedeniyle mahkemelik olan Mehmet Uygun, 600 Bin TL tazminat kazandı. Mahkemenin 2019 yılı sonunda sonuçlanması ile taksitle ödemeyi kabul eden Uygun 100 Bin TL de ödeme aldı. Fakat daha sonra anlaşmadan vazgeçen Uygun ve avukatı, 8 Mart günü haciz işlemi için Belediyeye gelerek başkanlık makamında bulunan koltuklar ile makam aracını haczetmişti. Makamda bulunan Atatürk portresinin de haczedilmek istendiğini söyleyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik buna müsaade etmediğini sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

“33 AY SONRA MİLLETVEKİLİ OLDUĞUNU HATIRLATTIK”

Meclis gündemine taşınan olayla ilgili açıklama yapan Gülizar Biçer Karaca’ “Dün Türkiye Büyük Millet Meclisinde Cumhuriyet Halk Partisi grup toplantısında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Bozkurt Belediyemizin yaşadığı yakışıksız ve kasıtlı haciz uygulaması nedeniyle yapılan açıklama herkesin malumu… Sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisinin Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, TBMM’de milletvekili seçildikten sonra “ilk defa huzurunuzdayım” diyerek açıklama yaptı. Yani milletvekili olduğu 33 ay boyunca hiçbir şekilde Denizli’nin sorunları için ve Denizli adına milletvekili olarak bir cümle sarf etmediğini itiraf ederek çıktı o kürsüye… Aslında Denizlililerin olarak sayın genel başkanımıza Ahmet Yıldız’a 33 ay sonra milletvekili olduğunu hatırlattığı içinde teşekkür etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Bozkurt Belediye Başkanımız Birsen Çelik’in makamında bir haciz uygulaması gerçekleştirildi. Bu haciz uygulaması sonrasında Belediye Başkanımız Birsen Çelik’i sosyal medya üzerinden linç etmeye kalkanların karşısında sevgili başkanımız sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı. Haciz işlemini orada kamuoyuyla paylaştı” dedi.

“MEHMET UYGUN’A SOSYAL MEDYA HESABINI KİM AÇTI?”

Gülizar Biçer Karaca açıklamasının devamında” Bu haciz işlemi sonrasında yapılan açıklamada ardından hemen apar topar haciz işleminde alacaklı olan Mehmet Uygun’a bir sosyal medya hesabı açıldı. O güne kadar Mehmet Uygun’un tespit edilen bir sosyal medya, facebook hesabı bulunmamakta ve bu hesap açtırılıyor. Ardından, Mehmet Uygun Belediye Başkanımızın haciz uygulamasındaki amacını 8 Mart günü saat 21.24 de bir açıklama paylaşıyor” dedi.

“RESMİ HESAPLAR NEDEN PAYLAŞTI?”

Hesap yeni açılmasına rağmen AK Parti Denizli İl Başkanlığı resmi hesabından 20 dakika sonra Mehmet uygunun açıklaması ‘Hakikat’ diyerek paylaşıldığına değinen Biçer Karaca “AKP Denizli İl Başkanlığında hakikat diyerek paylaşılıyor. Şimdi buradan soruyorum AKP il Başkanlığı Mehmet Uygun’un bir facebook hesabı açtığını ve bu hesabı açtıktan sonra bir açıklama paylaştığını 20 dakika içinde nasıl öğrendi?  Kendi resmi hesabından nasıl paylaştı? Bunun takdirini Denizlili hemşehrilerime bırakıyorum. Bu arada bitmedi dün parlamentoda 33 ay sonra Denizli Milletvekili olduğunu hatırlayan Ahmet Yıldız diyor ki ‘Çok üzüldüm. Bozkurt’un böyle bir şeyle gündeme gelmesi beni üzdü’ Evet Bozkurt adına üzülen Ahmet Yıldız, Mehmet Uygun tarafından 21:24’de paylaşılan açıklamayı, AKP Denizli İl Başkanlığı tarafından 20 dakika sonra paylaşıldıktan sonra, milletvekili 22:26’da Mehmet Uygun’un paylaşımını kendi sosyal medyasında paylaşıyor. Sanıyoruz ki Bozkurt’tan tepkiler almış olmalı ve 1 saat sonra diyor ki ‘üzgünüm Bozkurt bununla gündeme geldi’. 1 saat sonra üzgün olduğunu ifade eden Ahmet Yıldız bununla da yetinmiyor 23:08 civarlarında Ahmet Uygun’un basın açıklamasını internet sitesinde haber yapan internet medyasının haberini 23:08 de kendi sosyal medya hesabından bir kez daha paylaşıyor” sözleri ile Ahmet Yıldız’ın söylemlerinin samimi olmadığını belirtti.

” YAPILAN AÇIKLAMA İTİRAF GİBİ”

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız’ın gerçekleştirdiği açıklamaya değinen Gülizar Biçer Karaca “Ne diyor milletvekili. İfadesi aynen şöyle ‘Haciz mahalline gelindiğinde Bozkurt Belediye Başkanımızın makam odasında avukat ve Mehmet Uygun’un kendisine aktardığına göre hangi eşyaların haciz edileceği sorusuna makam arabası, koltuk ve maddi değeri olan tablolar olarak yanıt veriliyor’. Yani avukat ve Mehmet Uygun’un icra memuruna verdiği yanıt bu. Ben şimdi soruyorum Bozkurt Belediye Başkanının odasında haciz mahallinde Atatürk portesi dışında herhangi bir tablo var mıydı? Bozkurt belediyesi 12 bin nüfuslu tarım ve hayvancılıkla geçinen imkânı dar bir belediyedir. Orada Picasso’nun tablosu mu vardı, onu mu haczedeceklerdi? Ve Ahmet Yıldız devam ediyor, Atatürk resmi gündeme geldi ama haczedilmedi diyor. Sayın Ahmet Yıldız bu ifadeyi şöyle düzeltmeniz lazım, doğru yerlerden bilgi almanız lazım. Uzun süredir Denizli’ye gelip Denizli’nin sorunlarıyla hele ki seçildiğiniz memleketiniz Bozkurt’un sorunlarıyla uzaktan yakından ilginiz olmadığı için böyle kandırılıyorsunuz, yanıltılıyorsunuz herhalde. Orada tek portre Atatürk portresi. Atatürk portesinin haczi gündeme geliyor. Sayın belediye başkanımız belediye başkan yardımcısı ve orada bulunanlar tarafından bu tablonun haczine ne pahasına olursa olsun izin vermeyeceğiz tepkisi üzerine tablo haczedilemiyor. Haczedilmiyor değil arkadaşlar haczedilemiyor. Ahmet Yıldız’ın açıklamasındaki gibi haczedilemiyor, haczedilmiyor değil” dedi.

“NEDEN DEĞERLİ VARLIKLERI DEĞİL MAKAM KOLTUĞUNU İSTEDİLER”

Haciz sürecinde bir art niyet olduğunu vurgulayan Gülizar Biçer Karaca “Makam koltuğunun değeri yaklaşık 100 lira arkadaşlar. Oradaki misafir koltukları toplam haczedilen koltukların fiyatı 500 lirayı geçmez. O haczediliyor. Oysa Belediye Başkanımız daha kıymetli araçlarını, işyerini, arsasının haczini talep ediyor. Muvafakat ettiğini ifade ediyor ama hayır makam koltuğu makam aracı ve bir de makamın arkasındaki Atatürk portresi haczedilmek isteniyor. Sayın belediye başkanımızın “koltuğu haczedebilirsiniz her şeyi götürebilirsiniz arabayı da götürün ama o tabloya elinizi sürdürtmem” itirazı üzerine haczedilemiyor. Atatürk portesinin manevi değeri bizim için çok büyük ama o çerçevenin değeri sadece 50 lira” sözleri ile haczin iyi niyetli bir hak arayışı olmadığını söyledi.

İTİBAR SUİKASTİ

Gülizar Biçer Karaca açıklamasında “Ahmet Yıldız iyi niyetli olduğunu ifade ediyor. Az önce size tek tek gösterdim bu paylaşımları yapan milletvekili ne kadar iyi niyetli bunu başta Bozkurtlu hemşerilerimize ardından tüm kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunuyorum. Soruyorum sayın vekil bu neyin telaşı, neyi saklamaya çalışıyorsunuz neyi aklamaya çalışıyorsunuz? Seçimle elde edemediğiniz Bozkurt Belediye Başkanlığı koltuğu ile makam arabasını bu tür dalavere ile haczetmeye kalkıyorsunuz. Ama biliyor musunuz Bozkurtlu hemşerilerimiz Belediye Başkanımıza gelip ağlayarak şunu ifade ediyorlar. “Ben size oy vermedim sayın başkan ama hiç merak etmeyin sizin bir koltuğa ihtiyacınız yok, sizin makamınız ve yeriniz bizim başımızın üstü” diyorlar. Bozkurt’a ne yaptığınızın farkında mısınız? Bozkurt’u neyle gündeme getirdiğinizin farkında mısınız? Sayın milletvekili bir bürokrat. Buradan soruyorum haczi kabil ve değeri daha yüksek işyeri, araziler, araçlar var iken neden sadece makam koltuğunu ve makam aracını haczetmek için geldiniz? Bu şekilde sayın Belediye Başkanına itibar suikastı mı planlamıştınız? Ama her yerde olduğu gibi her türlü alavereniz, her türlü projeniz milletin vicdanında çökmektedir. Bu yaptığınız kurduğunuz kumpasta Bozkurt başta olmak üzere tüm Denizli’nin ve Türkiye’nin vicdanında, yurttaşlarımızın vicdanında da çökmüştür. İşte telaşınız dün 33 ay sonra apar topar meclisin kürsüsüne çıkarak söyledikleriniz yaptığınız açıklama işte kurduğunuz kumpasın çöküşü ve bu kumpasın tersine dönmesinden dolayı içine düştüğünüz telaş ve paniktir. Gönlümüz isterdi ki apar topar sosyal medya üzerinden canhıraş bir itibar suikastı yapacağınıza “iyi niyetli” olsaydınız. Belediye başkanımızı arayarak sadece ve sadece ‘yapılacak bir şey var mı, durum nedir’ diye sorardınız. Bunu sormanız bile belki de iyi niyetinizin ve size oy veren Bozkurtlu hemşerilerinizin verdikleri oyun hakkını vermek olurdu.

“ACIPAYAM VE GÜNEY’E BİR BAKIN”

Biçer Karaca son olarak “Genel başkanımızın dünkü grup toplantısında ‘Acıpayam için 1.4 milyon Lira destek verdiniz’ açıklamasını sanıyorum yine kendisine yanlış bilgi vermişler. Çünkü o açıklamayı dinlemiş olsaydı, deprem sonrasında 1.4 milyon liralık yardımın Acıpayam İlçesine yapıldığını Bozkurt’a sadece ve sadece 500 bin liralık bir destek sağlandığına ilişkin açıklamayı doğru okur ve açıklamasında da Bozkurt’a 1.4 liralık destek sağlandığı iddiasını bu şekilde gündeme getirmezdi. Ahmet Yıldız ve partisi eğer gerçeklerin peşindeyse, eğer hakikatlerin peşindeyse ben buradan soruyorum. Güney Belediye Başkanınız 7 ay 15 gün hak mahrumiyeti cezası aldı ve bu ceza kesinleşti. Cezanın kesinleşmiş olmasına rağmen CHPLİ belediye başkanını karalamak için ortalıkta 33 ay sonra kürsüye çıkmak yerine, kesinleşmiş yargı kararının bugüne kadar neden uygulanmadığının peşine neden düşmediniz? İyi niyet bu demektir, doğru düzgün siyasi anlayış bu demektir.

Eğer yolunuz bir gün Denizli’ye düşerse Acıpayam’a bizzat gidelim beraber görelim. İddia ettiğiniz gibi Acıpayam’ın sorunları çözülmüş mü, yoksa 38 aile hala 20 Mart 2019 deprem gününden bu güne kadar üçüncü kışı yaşayacaklar. O kış şartlarında konteynırlarda yaşam mücadelesi veriyorlar mı birlikte görelim.

AKP 3’LÜSÜ: AKLAMA, SAKLAMA, SAVSAKLAMA

Ak partinin her zaman yaptığı 3 şey vardır “aklama, saklama ve savsaklama” İşte dün Ahmet Yıldız ağzıyla yaptırdıkları bu açıklama ile de yapılan itibar suikastını aklama, gerçekleri saklama ve savsaklamamadır diyorum. Birsen Çelik’in Bozkurtlu vatandaşlarımız nezdinde ki itibarını hiçbir AKPlinin yıkamayacağını belirtmek isterim. O koltuğu seçimle alma umutsuzluğunu ve seçimle alamayacaklarının açıkça itirafı olan bu itibar suikastına da Bozkurtlu ve Denizlili hemşerilerimizin prim vermeyeceğini buradan ifade ediyor” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın