BABADAĞ BELEDİYESİ’NDEN BİN METREKÜPLÜK SULAMA HAVUZU

Babadağ Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısını Mollaahmetler Mahallesinde gerçekleştirdi. Meclis toplantısının ardından Mollaahmetler Mahallesinde yapılan sulama havuzunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca Başkan Atlı yerinde inceledi. Havuz ilçede sulama sorununa önemli bir çözüm noktası olacak.

Babadağ Belediyesi Haziran ayı toplantısı, Mollaahmetler Mahallesinde bulunan parkta halk ile içiçe gerçekleşti. Başkan Ali Atlı’nın pandemi öncesi hayata geçirdiği sosyal belediyecilik projeleri arasında yer alan uygulama yeni normalde de devam etti.

Meclis toplantısının tamamlanmasının ardından bölge halkının ihtiyaçlarından biri olan sulama havuzunda devam eden çalışmalar yerinde incelendi. Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın katılımı ile suluma havuzu incelendi ve çalışmalar başlatıldı.

“BABADAĞ BELEDİYESİ KURAKLIĞA KARŞI VATANDAŞLARININ YANINDA”

Sahada incelemelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca “Burada yaklaşık 10 km uzunlukta tarım arazisi var. Yeterli sulanabildiğinde çok çeşitli ürünler elde edilebilir. Bu nedenle Babadağ Belediyemiz buraya sulama havuzu yapıyor. Babadağ Belediyemiz buranın su yönetimini daha iyi sağlamaya çalıyor. Kuraklığa karşı vatandaşlarımın her zaman yanında olduğunu gösteriyor.

Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Geleceği görmek ve gelecekte yaşanacak su krizlerine karşı önlem almak derman belediyecilik anlayışımız için oldukça önemlidir. Bu anlamda yapılan çalışmanın diğer belediyelere örnek olmasını diliyorum” dedi.

“TARIMLA İLGİLİ DESTEKLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı ise konuşmasında “Ülkemizde yaşanan kuraklıkla ilgili olarak Mollaahmet mahallemizdeki çiftlilerimize tahsis edeceğimiz 1000 metreküplük sulama havuzumuzun inşaatındayız. Çok yakında bütün çiftçilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Biz tekstil kenti olmamıza rağmen tarımla ilgili yapılanmamız da çok. Örtü altı tarımı desteklemek için bu tür projelerimizi devam ettirmek istiyoruz. Mollaahmetler mahallemizde hayvancılık ve tarımla ilgili desteklerimize devam edeceğiz. Sayın vekilimiz ve genel başkan yardımcımıza da katılımından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TARIM İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM”

Bölge halkı ise yapılan sulama havuzuyla ilgili olarak “Sayın vekilim ve belediye başkanımıza yapmış oldukları katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu tarım için önemli bir adım olacak” dediler.

Bir cevap yazın