BAHAR BİLİCİ ÖZTÜRK “UZUN BİR YOLCULUK” RESİM SERGİSİ İLE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Denizlili sanatçı Bahar Bilici Öztürk’ün “Uzun Bir Yolculuk” adını verdiği resim sergisi, Denizlili Sanatseverler ile buluştu. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği sergi Vali Bey’in saygıdeğer eşi hanımefendi Fulya Atik ve Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan’ın katılımlarıyla açıldı. 4 yılda tamamlanan sergide 100 e yakın eser bulunuyor.


Otoetnografi ve artografi sanat anlayışı ile tuval üzerine karışık teknik ile yapılan eserden oluşuyor. Denizli’li sanatseverler tarafından yoğun ilgi gösterilen sergiyi 16 Aralık 2021 Perşembe gününe kadar ziyaret edebilirsiniz.


3’üncü kişisel sergisini açtığı için çok mutlu olduğunu ifade eden ressam Bahar Bilici Öztürk, “Burada seçkin karma resim teknikleri var. 4 yıl gibi uzunca bir süre hazırlığı sürdü ve sonunda bugünlere gelebildik. Uzun bir hikâye oldu. Açıkçası bu hikâye burada da kalmayacak. Bu sergimizde hüzünlü kısmı ön plana çıkardık. Bu salonda 42 yaşında küçük bir kız çocuğunun gerçek kahramanlarından oluşan hikâyesi ve düşler âlemi ile tanışacaksınız. Artık çiçekleniyoruz. Bahar açıyor, dört mevsim olan ismimi de bir çiçek gibi önce Denizli’de daha sonra Ankara, İstanbul ve yurt dışında duyurmak istiyorum. Farklı yerlerde de sanatımızı temsil etmek istiyorum. Açılışta bizi yalnız bırakmayan sanat dostlarına çok teşekkür ediyorum. Denizli halkını, sanatseverleri sergimize bekliyoruz” diye konuştu.


Bir cevap yazın