BAŞKAN DOĞAN “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ACİLEN UYGULANMALIDIR”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Doğan, “İstanbul Sözleşmesi acilen uygulanmalı” dedi.

Kadına yönelik şiddetin hiçbir gerekçesinin olamayacağını kaydeden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan şiddet olgusunun her türlüsüne karşı toplum olarak mücadele etmenin önemine değindi. Başkan Doğan, “Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde kadına yönelik mağduriyetler ve şiddet olaylarını üzülerek görüyoruz. Bu bir insanlık ayıbıdır. Kadınlarımız cinayete kurban gidiyor, psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalıyor. Kadınların değer görmediği, ayrımcılığa uğradığı, şiddet ve istismara maruz kaldıkları bir toplumda huzur ve mutluluktan söz edilemez” dedi.

KADINA KARŞI ŞİDDETE “HAYIR”

Kadına karşı şiddetin önlenmesi için ‘İstanbul Sözleşmesi’nin acilen uygulanması gerektiğini vurgulayan Başkan Doğan, “Kadının ne giyeceğine, nerede güleceğine, nasıl çalışacağına dahi müdahale ediliyor. Kadına yapılan baskılar, kadınlara yönelik şiddet eylemleri ne yazık ki gün geçtikçe artıyor. İstanbul Sözleşmesi’nin artık vakit kaybetmeden, daha fazla canımızı toprağa vermeden uygulanması gerekiyor Ben bir hukukçu olarak, bir kadın başkan olarak bunu sonuna kadar savunuyorum” dedi.  Şeniz Doğan, “Doğumdan ölüme kadar varlıklarıyla hayatlarımıza anlam katan, bizi biz yapan değerli kadınlarımıza karşı her türlü şiddetin ortadan kalktığı günleri hep beraber görebilme dileğiyle, tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın