BAŞKAN İLHAN; CUMHURİYETİMİZİN NİCE 100’ÜNCÜ YILLARINA!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayan bir basın açıklaması yaptı. İlhan, Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünden yola çıkarak Cumhuriyetin yüzyıllar boyu yaşayacağını söyledi.

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Atatürk’ün “Ya İstiklal, Ya Ölüm” ilkesiyle manda ve himayeye karşı çıkan Türk ulusunun en büyük kazanımının Cumhuriyet olduğunu belirterek, “100. yılın sadece bir kutlama olmadığını, aynı zamanda halkın egemenliğini kazandığı, Anadolu topraklarında yeni bir çağın başladığını vurguladı.

 ‘YURTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ’ FELSEFESİ TÜM DÜNYAYA ŞİAR OLACAK BİR ANLAYIŞTIR

Cumhuriyet ve Atatürk Devrimleri, gün geçtikçe daha iyi anlaşıldığını söyleyen başkan İlhan,  “Atatürk’ün kurduğu ve güçlü temellere dayandırdığı bu sistem, fırsat eşitliği yaratmakta, hakimiyeti millet egemenliğine dayandırmaktadır. Atatürk bu devrimleri ile ülkemizin dünyanın önemli bir parçası olmasını sağlamıştır. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti üç temel üstünde yükselmiştir; ‘tam bağımsızlık’, ‘ulusal egemenlik’ ve ‘çağdaş uygarlık.’ Atatürk’ün, Cumhuriyetin temeline yerleştirdiği “Yurtta barış dünyada barış” felsefesi tüm dünyaya şiar olacak bir anlayıştır. Bizim Cumhuriyetimiz, laik karakteriyle, Türkiye’de sadece bir rejim değişikliğine değil, köklü bir düşünce, anlayış ve hayat değişikliğine yol açmıştır” diye konuştu.

CUMHURİYETİMİZİN 100’ÜNCÜ YILI, TRT’NİN EKRANLARINA SIĞMAYACAK KADAR ÖNEMLİDİR

TRT’nin vatandaşın vergisiyle tek adamın ve tek partinin sesi olduğunu belirten İlhan,“TRT yetkilileri ve bu talimatı verenler unutmasın ki, Cumhuriyetimizin 100. yılı TRT’nin ekranlarına sığmayacak kadar büyük ve önemlidir. Cumhuriyetimiz, ülkemizi kurtarmak için canını veren on binlerce şehidimizin kanıyla kurulmuştur. TRT tarafsızlığını, haberciliğini ve tüm samimiyetini zaten uzun yıllar önce yitirmiştir.29 Ekim’i on iki gün öncesinden kutlanmayacağının açıklanması, bahaneden başka bir şey değildir” dedi.

CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILI, DÜĞÜN DERNEK KUTLAMASI DEĞİL, BİR MİLLETİN GÜR SESİDİR!

 İlhan, Cumhuriyetin 100. yılının dünya çapında önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sadece bir milletin kaderini değiştirmekle kalmamış, aynı zamanda bütün dünyanın kaderini kökten değiştirmiştir. Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları bir düğün dernek değildir. Kayıpların ve kazançların hatırlanması ve hatırlatılması gereken bir yıl dönümüdür. 100 yıldır böylesine önemli bir coğrafyada sapasağlam temellere oturtulmuş bir ülkenin gür sesidir. 29 Ekim; Cumhuriyetin değerini bilen, seven ve bunu dünyaya göstermek için yapılması şart olan bir gündür” dedi.

NİCE YÜZYILLARA!

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümü vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirten İlhan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşı kutlu olsun. Nice yüzyıllara! Çocuklarımıza, gençlerimize aydınlık yarınlar, yaşlılarımıza umut dolu bir gelecek dilerim” diye konuştu.

Bir cevap yazın