Başkan Tefenlili “Onlar Geri Dönmeyi Hiç Düşünmedi”

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Tefenlili “Çanakkale Geçilmez sözünü tarihe altın harflerle yazdıran kahramanlarımıza minnettarız” dedi.

Tefenlili açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“106 yıl önce kazandığımız Çanakkale zaferi bir milletin kaderini, dünya tarihinin akışını değiştiren eşi benzeri olmayan bir destandır. Kahraman milletimiz kısıtlı imkanlarıyla devasa savaş gemilerine ve yüzbinlerce işgalci askere geçit vermemiştir.

Genç yaşlı, kadın çocuk demeden kazanılan Çanakkale Zaferi şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olmuştur. Düşman ilerleyişine dur diyen milletimiz, geri dönmemeyi göze alarak cephede canla başla savaşmış, vatanından ve bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş ve bizlere bu güzel vatanımızı miras bırakmışlardır.

Canları uğruna Çanakkale’de vatanımızı savunan ve tarihin en büyük destanlarından birini yazan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum. Bu duygu ve düşünceler ile Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde vatanımız uğruna şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Bir cevap yazın