Başkan Tefenlili’den 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Çanakkale Destanını yazan kahramanlarımıza şükranlarını sundu. Çanakkale Zaferi’nin tarihin akışını değiştirdiğine işaret eden Başkan Tefenlili açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“107 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi, bir milletin kaderini, dünya tarihinin akışını değiştiren, geçmişten günümüze eşi benzeri olmayan destandır. Bu destan, imkansızlıklar içerisinde, yok olmanın eşiğinde olan bir milletin vatanı uğruna canını ortaya koyduğu, düşmana dur diyerek yeniden ayağa kalktığı destandır. Bugün, sahip olduğumuz topraklarımızı, bayrağımızı ve bağımsızlığımızı başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geri dönmeyeceğini bilerek cepheye koşan binlerce isimsiz kahramanımıza borçluyuz. Toprak diyerek üzerine bastığımız bu vatanı, işgalci emperyalistlerden hangi imkansızlıklar içerisinde koruduğumuzu daima hatırlamalı, gelecek nesillere de bunu aktarmalıyız.

Geçmişten günümüze olduğu gibi gelecekte de bu vatana sahip çıkmak, bilimde, sanatta, eğitimde, üretimde ve ekonomide çok çalışarak bu cennet ülkemizi kalkındırmak Atalarımıza olan en büyük borcumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, canları uğruna Çanakkale’de vatanımızı savunan ve tarihin en büyük destanını yazan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum.”

Bir cevap yazın