Başkan Tefenlili’den 23 Nisan Mesajı

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Tefenlili mesajında “101 yıldır olduğu gibi gelecekte de egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır” dedi.

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışıyla egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete geçtiğini hatırlatan Başkan Tefenlili, “TBMM’nin doğum günü olan 23 Nisan’ı büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz” diyerek mesajının devamında şu görüşlere yer verdi:

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük çabalarıyla 101 yıl önce kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, kurulduğu tarihten itibaren milletin egemenliğinin en büyük teminatı olmuştur. Ulusumuz için büyük öneme sahip olan Meclisimizin kuruluş tarihi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak her yıl coşkuyla kutlanmaktadır.

Atatürk bu önemli günü geleceğimiz olan çocuklarımıza atfederek onlara verdiği ve onlara duyduğu güveni göstermiştir. Ulus olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu esere daima sahip çıkacağız. İş dünyası olarak, Milletimizin egemenliğine dayanan yönetim şeklinin daima arkasında olacak, milletimizin iradesinden başka iradeyi tanımayacağız. Güçlü bir Türkiye için de daha çok çalışıp, daha çok istihdam yaratıp daha çok üreteceğiz.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, egemenlik ve bağımsızlığımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Bir cevap yazın