BAŞKAN YILMAZ, 21 MART NEVRUZ BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz:”Nevruz’un, Orta Asya’dan Balkanlara, Ortadoğu’dan Anadolu’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlandığını hatırlattı.

Bolluğun ve bereketin sembolü olan Nevruzun; tüm insanlarımıza sevgi, saygı ve hoşgörü iklimini getirmesini temenni eden Yılmaz, mesajında şunlara yer verdi; “Bayramlarımız millet olarak bir arada barış içerisinde yaşama arzusunun, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün yaşandığı müstesna günlerimizdendir. Nevruz bayramı, kış mevsiminin sona erip, baharın başlangıcını müjdeleyen ve aynı zamanda bolluğun ve bereketin sembolü olarak, toplumumuzda gelenek halini alan önemli günlerimizdendir.

Doğanın uyanışını temsil eden ve bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz, aynı zamanda “Yeni Gün” anlamına gelmektedir. Türk dünyasında ve ülkemizde yıllardan beri bayram olarak kutlanan bu günde,milli ve kültürel bağlarımız pekişmekte, dayanışma ve yardımlaşma duygularımız kuvvetlenmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; hepimizin Nevruz Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir cevap yazın