BİR MAHALLE KONAĞI DA KURTLUCA’YA

Pamukkale Belediyesi, mahalle konağı yapımına devam ediyor. İlki Yukarışamlı mahallesinde yapımına başlanan mahalle konağının ikincisi Kurtluca mahallesinde olacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Çalışan insanlarıyla, eli nasırlı, alnı terli insanlarıyla meşhur mahallemiz olan Kurtluca mahallemize yakışır mahalle konağımızın inşasına başladık” dedi.

Pamukkale Belediyesi, tüm ilçede yaşayan vatandaşlara yaşadıkları mahallelerde yepyeni projeler sunmaya devam ediyor. İlçenin tarım ve hayvancılıkla uğraşan mahallelerinden biri olan Kurtluca Mahallesi’nde önemli bir hizmet hayata geçiyor. İlki Yukarışamlı mahallesinde başlanan mahalle konağının ikincisi Kurtluca’ya yapılıyor. Yaklaşık 2000 m2 alanda 200 m2 kapalı alana sahip olacak Kurtluca Mahalle Konağı’nda çok amaçlı salon, muhtarlık odası, doktor ve hemşire odaları, mutfak ve tuvaletler yer alacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kurtluca Mahalle Konağı inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Örki’ye Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çolakoğlu ve Kurtluca Muhtarı Mustafa Acat da eşlik etti.

“TÜM MAHALLEM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Kurtluca Mahalle Muhtarı Mustafa Acat, Pamukkale Belediyesi’nin hizmet pınarının tüm ilçe gibi kendi mahallesine de aktığını söyleyerek, “Pamukkale Belediyesi mahallemizde arazi yolları açtı. Sokaklarımızı beton kilit parke ile döşedi. Bunun yanında mahalle konağımızın yapımına başladı.  Binanın içinde doktor, hemşire, muhtar odası, toplantı salonu olacak. Bu alan bizim çok önemli. Her ihtiyaca hitap edecek. Mahalle konağımızın içindekilerden ziyade dışı da çok önemli. Dışarıda gezinti alanları, oturma yerleri, park alanları olacak. Kış günleri karda kışta vatandaşlarımız işe gidemiyor, bu toplantı salonunda çiftçilerimizi eğiteceğiz. Mahalle konağının yapımında bir dediğimizi ikiletmeyen ve her zaman yanımızda olan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye ve ekibine mahallem adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 KURTLUCA HALKININ TAMAMINA HİTAP EDECEK

“Denizli’mizin saklı cennetlerinden bir tanesi olan Kurtluca mahallemiz, çalışan insanlarıyla, eli nasırlı, alnı terli insanlarıyla meşhur” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bize de bu mahallemize hizmet etmek yakışır. Bu düşünceyle yola çıkarak seçim öncesi vaatlerimizden olan mahalle konaklarımızdan birini Kurtluca’ya yapıyoruz. Bu konağın bahçesini de çocuklarımızın, büyüklerimizin rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn ediyoruz. Hemen önünde çok güzel bir meydanla mahalle halkımızın bütün toplantı ihtiyaçlarını karşılayacak alanı ortaya koymuş olacağız. Mahalle Konağımızda çiftçilerimize ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza eğitimler verilecek. Bu eğitimler vesilesiyle mahallemizin üretim kabiliyeti de artmış olacak. Kadınlarımıza burada çok güzel kurslar, eğitimler vermeyi planlıyoruz. Çocuklarımıza da aynı şekilde güzel eğitimler vermeyi düşünüyoruz. Bu mahallemize ve çevre mahallelere hitap eden kooperatifimizle birlikte, kooperatif üyelerimizin de ortak kullanımına sunacağımız bu toplantı alanlarında mahallemizin üretimine katkıda bulunmak bizi gerçekten mutlu edecek. Yaptığımız bu hizmetin hem Kurtluca Mahallemize hem de ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

Bir cevap yazın