Bülent Nuri Çavuşoğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı mesaj

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, çağdaş kamu yönetiminin birinci basamağını oluşturan muhtarların köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde birinci derecede rol oynadığını söyledi.

Muhtarların mahalle ve köylerinde millet ile devlet arasındaki ilk muhatap olduğuna belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Muhtar, millet ile devlet arasındaki köprüdür. Muhtarsız bir yönetim hele muhtarsız bir yerel yönetim asla düşünülemez” dedi.

 Muhtarların en önemli yerel yöneticiler olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, “Muhtar aynı zamanda halkın temsilcisidir, önderidir. Bir derdi olan, bir kutlaması olan önce muhtarı bulur. Muhtar neşede, tasada, kara günde, iyi günde hep yanı başımızdadır. Muhtarlar ülkemizin ve demokrasimizin temel yapı taşıdır. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde birinci dereceden rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetiminin birinci basamağını oluşturmaktalar. Muhtarlarımız demokrasinin ve huzurun sağlanmasında en önemli görevi yerine getirmektedir. Devletimizin temsilcisi olan değerli muhtarlarımız, gece gündüz demeden halkımızla birliktedir, halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme kavuşturmaktadır. Biz de muhtarlarımızın tüm sorunlarının çözümü için mücadele veriyoruz, bundan sonra da hep yanlarında olacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın