Cahit Özkan’dan 15 Temmuz Mesajı

Denizli Milletvekili Cahit Özkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özkan mesajında; “Bugün binlerce yıllık siyasi tarihimizde gördüğümüz en alçak, ne sinsi, en kalleş saldırılardan biri olan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 6. yıldönümü.

Ülkemizi işgal girişimi olan 15 Temmuz; bir asır önce vatan topraklarının 4’te 3’ünü kaybederek, Cumhuriyeti kuran aziz milletimizin, bir daha aynı felakete izin vermeyeceğini tüm dünyaya yeniden ilan ettiği tarihtir.

Vatan ve millet düşmanlarının hain emellerinin cennet vatanımızın üstünde tüten en son ocak sönmeden hayat bulamayacağının ifadesidir.

Artık tamamen sönüp gittiği düşünülen istiklal ateşinin küllerinin yeniden harlandığı gündür.

Bu darbe girişimi milletimizi yıldırmak bir yana, azmini kamçılamıştır.

Üzerimize çöken o kara gecede ülkemizi yükseltmek, güçlendirmek, büyütmek için daha çok çalışmamız, daha çok mücadele etmemiz gerektiği Bir kez daha görülmüştür.

Türkiye’nin özellikle son 8 yılda yaşadığı her hadise bu hakikatin farklı veçhelerdeki birer örneğidir.

Ağaç bahanesinin arkasına sığınanlarda, adalet kisvesi altında milli iradeyi teslim almaya çalışanlar da, çukurlarda bölücülük yapanlar da, sınırlarımızı kuşatmaya kalkanlar da bu akıbetten kurtulamamıştır.

İstiklal ve istikbalimize gölge düşürmek için darbe girişimi dâhil her yola başvuranlara, diyoruz ki;

Bizleri BÖLEMEYECEKSİNİZ! Bizlere diz çöktüremeyeceksiniz

Gücü tarihten alan aziz milletimizin, bir çınar gibi yeniden ayağa kalkışı karşısında şaşkınlığa uğrayanlara diyoruz ki;

BAŞARAMAYACAKSNIZ! Bu kutlu yürüyüşü durduramayacaksınız

Bu vesileyle; 15 Temmuz gecesi şehadet mertebesine ulaşan kahramanlarımıza ve bu vatan için toprağa düşmüş tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın