ÇAMELİ FESTİVAL PROGRAMI AÇIKLANDI

Çameli Belediyesi “8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım Ve Doğa Sporları Festivali” programın detayları belli oldu. 24 Ağustos Çarşamba Günü saat 14:00’ de başlayacağını açıklayan Başkan Cengiz Arslan, çeşitli etkinlik ve konserlerle 4 gün devam edecek festivale tüm vatandaşları davet etti.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE BİRLİKTE 11 GÜN SÜRECEK

Bu yıl 24 Ağustos 03 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Çameli Belediyesi “8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım Ve Doğa Sporları Festivali” ilgili tüm hazırlıklar tamamlanarak geri sayım başladı. Çameli Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan program belli oldu. 24 Ağustos Çarşamba günü kortej yürüyüşü ile başlayacak festival, 03 Eylül Cumartesi günü sona erecek. 11 gün sürecek festivalde birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak. Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası Yarışmasının düzenleneceği festival, yurt içi ve dışından çok sayıda şampiyon paraşütçüyü ağırlayacak.

24 Ağustos tarihinden itibaren kurulacak olan stantlarda, yöresel ürünler panayırı ve pazarı üretici ile tüketiciyi buluşturacak. 28 Ağustos – 03 Eylül 2022 tarihleri arasında Yaylacık Dağı pisti, adrenalin tutkunu misafirlerini ağırlayacak.

24 Ağustos‘ta başlayacak olan Festival Programı Mehteran Gösterisi, Kortej Yürüyüşüyle başlayacak.  Çameli Halk Oyunları, Bulgar Halk Oyunları, Yeşildere Halk Oyunları, Çameli Resim Sergisi, Hayati İnanç ile söyleşi 25 Ağustos’ta  Elmalı Mahallesi’nde Balık Tutma Yarışı, Coğrafi işaretli elmalı bezi ve kilimi  sergisi, balık ekmek ikramları, O Ses Yarışması, Çameli Taş Konaklar’da Yöresel Yemekler Yarışması, Yerel Sanatçılar ve Atakan Metin ve öğretmenlerin ve İsmail Yılmaz Konseri 26 Ağustos Cuma Günü  Çameli’nin iyi buzağı ve yetiştiricisi, Çameli En İyi Domatesi ve Coğrafi işaretli fasulye  yetiştiricisi yarışmaları, Minder Güreşi, Tarım Paneli, Yerel Sanatçıların etkinlikleri, Kolpa Konser, 27 Ağustos Cumartesi Günü  Bisiklet Turu, Yürüyüş ve Elif Buse Konseri ile son bulacak.

Festivalimizde Çameli Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz bölgemizin zenginliklerini ülke genelindeki hemşehrilerimizle paylaşmak ve turizm potansiyelimizi arttırmaktır. Ayrıca, halkımızla bir araya gelmek, hemşerilerimizin kaynaşmasına vesile olmak, kültürümüzü birlikte yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak da hedeflerimiz arasında yer alıyor. Festivalde 7’den 77’ye her vatandaş için çeşitli etkinliklerin yer aldığı bu yıl da dolu dolu geçecek. Etkinliklerde birçok sosyal ve kültürel aktivite yer alıyor. Başkan Cengiz Arslan tüm herkesi  Çameli’ne davet etti.

Bir cevap yazın