“ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”

Çanakkale Zaferi, bağımsızlık ateşiyle yanıp tutuşan bir milletin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde yazdığı destanın, inancın, kararlılığın ve azmin adıdır. Mazlum milletlerin bağımsızlık meşalesi yakmasında öncü ve örnek bir zafer olan Çanakkale, aziz Türk milletinin emperyalist işgale ve yedi düvele meydan okumasıyla tarihin altın sayfalarına yazılan büyük bir zaferdir.

Çanakkale’de dünyanın en güçlü donanmalarına ve ordularına karşı ortaya konan büyük direniş, yalnızca Türkiye cumhuriyeti tarihi açısından değil dünya tarihi açısından da bağımsızlık mücadelelerine yön veren niteliktedir. Şehitlerimizin, atalarımızın kanıyla sulanan bu topraklarda bugün özgürce yaşayabiliyorsak vatanımızı savunanlara borcumuzu Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatarak ödeyeceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörüleri, eşsiz dehası, üstün zekası ile ortaya koyduğu bu başarıda; ‘Çanakkale geçilmez’ diyerek göğsünü düşmana siper eden bağımsızlık mücadelesinin isimsiz kahramanları bizlere büyük bedeller ödeyerek bu yurdu bırakmışlardır. Ulusal Bağımsızlık savaşının temelleridir ki Çanakkale Zaferi ile atılmıştır. Bizlere bırakılan emanete sonsuza dek sahip çıkacağız.

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyorum.

Bir cevap yazın