CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Çanakkale Zaferinin 106. yılı nedeniyle yayınladığı anma mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Çanakkale Zaferinin 106. yılı nedeniyle yayınladığı anma mesajında, “Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanı için canını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

Türk bağımsızlık tarihinde ayrı bir anlamı olan, Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazdıran, kahramanlığın destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadığımıza işaret eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Milletimizin birliğinin ve bütünlüğünün en manidar simgelerinden biri olan Çanakkale Zaferi bir azmin ve inancın zaferidir. Çanakkale’de, vatanı uğruna canlarını ortaya koyarak imkansızı başaran binlerce isimsiz kahramanımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir” dedi.

Çavuşoğlu mesajında, “Bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu vatanı, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın