CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ TEOMAN SANCAR İSTİFASINI TWİTTER’ DAN DUYURDU.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa ettiğini Twitter hesabından duyurdu.

Twitter hesabından ”Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadesiyle duyurdu.Yaşanan istifa CHP’ de şok etkisi yarattı.

İnce’nin partisine mi katılacak?
Teoman Sancar’ın istifa sebebi henüz bilinmezken bir süre önce yeni parti kurmak amacıyla CHP’den istifa eden Muharrem İnce’nin partisine katılıp katılmayacağı merak konusu oldu. Sancar geçtiğimiz günlerde bir gazetede Muharrem İnce’nin partisine katılacağı yönündeki haber iddialarına ‘Benim neden haberim yok?’ diyerek tepki veren Teoman Sancar’ın şok eden istifası kafaları karıştırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeliğinden istifa eden Teoman Sancar’a ve danışmanına ulaşılamıyor. Sancar’ın telefonlarının kilitlenmesi nedeni ile kendi danışmanlarının da dahil kimsenin ulaşamadığı vekil Sancar’ın Muharrem İnce’nin kuracağı partiye geçmeyi düşünmediği ancak parti içi problemleri de aşamasını öğrenildi. Konuyla ilgili CHP Denizli örgütü il başkanlığında acil toplantı alarak bir araya geldi.

İNCE’Yİ YALANLAMIŞ “DELİ SAÇMASI” DEMİŞTİ

Edinilen kulis bilgilerine göre ise Denizli Milletvekili Sancar’ın geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa ederek yeni parti kurma hazırlığında olan Muharrem İnce ile kesin olarak yol yürümeyeceği öğrenildi. Daha önce, Muharrem İnce’nin partisine geçeceği tahmin edilen vekiller arasında gösterilen Sancar, haberlere “Peki bundan benim haberim niye yok? Deli saçması!” sözleriyle tepki göstermişti. 30 Ocak’ta Muharrem İnce’nin kuracağı partiye katılacakları ifade edilen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP’den istifa etmişti, ancak Sancar bu durumu deli saçması olarak nitelendirerek İnce’ye kapıları kapatmıştı.

CHP DENİZLİ ACİL TOPLANTIDA

Ayrıca CHP Denizli İl Örgütü de CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile acil toplantı ile harekete geçerken, CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu milletvekilinin partiden istifa ettiğini doğrularken, “İstifa nedenini bilmiyoruz. Durumu değerlendiriyoruz. İlerleyen süreçte bir açıklama yapacağız” dedi.

Bir cevap yazın