CHP İL BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU CHP’NİN 99. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİ İLE MESAJ YAYIMLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Partisinin 99. Kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Ülkemizin Kurtuluş, Partimizin Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Tüm halkımızı 9 Eylül günü saat 18.30’da Denizli Valiliği önündeki yürüyüşümüze katılmaya davet ediyorum” dedi.

Başkan Çavuşoğlu mesajında, “Kuvayi Milliye ruhunun partileşmesinin, Türkiye’ye zaferi getirenlerin siyasal kimlik kazanarak bir çatı altında toplanmasının, bu emaneti demokrasi tarihine armağan etmesinin haklı gururunu yaşayarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Demokrasiyi araç olarak görenler ne yazık ki bugün ülkemizi bambaşka bir yönetim tarzı ile baş başa bıraktılar. Türkiye bugün, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin, haksızlıkların kalıcılaştırılmaya ve kurumsallaştırılmaya çalışıldığı bir ülke haline gelmiştir. Cumhuriyetin ve demokrasinin kazanımlarını şahsi çıkarları için kullanan iktidar anlayışı mutlaka değişecektir” dedi.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartacak yolun, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine, kazanımlarına sahip çıkarak, onları geliştirerek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefleri doğrultusunda adımlar atarak gerçekleşebileceğine işaret eden Çavuşoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi Modern Türkiye’nin ve demokrasinin mimarı, bölgesinde ve dünyada bağımsızlık örgütlenmelerinin yol göstericisi olmuştur. Bugün de ülkemizin ve geleceğimizin umududur. Partimize, çocuklarımıza bırakacağımız bu ulu çınara ilk günkü coşkuyla, heyecanla, inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak demokrasi, insan hakları ve özgürlükler için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Tüm Halkımızı 9 Eylül günü saat 18.30’da Denizli Valiliği önünde gerçekleştireceğimiz yürüyüşümüze bekliyoruz. 9 Eylül Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşu kutlu, yolu iktidar olsun” diye konuştu.

Bir cevap yazın