CHP İL BAŞKANI NURİ ÇAVUŞOĞLUN’DAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Ülkemizde hayatın her alanında fırsatlar sunulması gereken engelli vatandaşlarımızı 1 gün değil, her gün hatırlamamız gerektiğini söyleyen Bülent Nuri Çavuşoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık yaratmak ve birer engelli birey olma potansiyeli yaşadığımızı unutmamamız gereken bir gündür. Engelli vatandaşlarımız toplumun her alanında karşılarına çıkan tüm engelleri yıkarak spordan, sanata, ticaretten, eğitime birçok alandan başarılar göstermeye devam etmektedir” dedi.

TÜİK rakamlarına göre Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 7’sini engelli yurttaşlarımızın oluşturduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, “Engelli yurttaşlarımızın kamu ve özel sektörde istihdamı için yapılan çalışmalar olsa da yetersiz kalmaktadır. Özellikle yaşadığımız pandemi sürecinde gerek yerel yönetimler, gerekse TBMM’de Milletvekillerimiz aracılığı ile engelli yurttaşlarımızın sorunlarının çözümü için çaba gösteriyoruz. CHP olarak engelliler ve engelli hakları için verilen mücadeleye devam edeceğiz. Engelli yurttaşlarımızın yönetimde temsiline yönelik gereken yasal düzenlemeler için çalışmalara devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler tarafından sorumluluk alanlarında engelli yurttaşlarımız CHP’li yerel yönetimlerimizin imkânları ve sorumluluk alanlarında engelli yurttaşlarımızın hayatın her alanında bizlerle omuz omuza olmalarına yönelik çalışmalar memnuniyet verici ve örnek teşkil edicidir. Engelli yurttaşlarımızın azimleri sayesinde aşılamayacak hiçbir engelin olmadığı bilincindeyiz, sokakta, işte, okulda, hastanede, evde ve daha da önemlisi toplumun zihnindeki tüm engelleri engelli vatandaşlarımızın desteği ile hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın