DENİB’ DEN İHRACATÇILARA DAHA HIZLI ERİŞİM İMKANI

‘’BASINA ONLİNE B2B ODASI TANITILDI VE KAZAKİSTAN İLE İLK GÖRÜŞME YAPILDI.’’

Denizli İhracatçılar Birliği akıllı tahta vasıtasıyla ve yüksek çözünürlüklü kameralarla kullanıma hazır hale getirilen ihracat pazarlarına daha aktif erişim sağlamak ve müşterilerle iletişimleri kolaylaştırmak amacıyla tüm üyelerin müşterileri ile birebir görüşmelerine imkan sağlayacak oda kuruldu. ’’Online B2B Odası’’  DENİB’ de düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Denizli ihracatçılar Birliği. İhracat pazarlarına da ektif erişim sağlamak ve müşterilerle iletişimleri daha da kolaylaştırmak amacıyla ‘’Online B2B Odası’’ kurdu. Odanın tanıtım toplantısı DENİB’ de gerçekleştirildi. İlk görüşme Kazakistan’ la yapıldı.

Akıllı tahta vasıtasıyla ve yüksek çözünürlüklü kameralarla kullanıma hazır hale getirilen söz konusu odanın, tanıtımında konuşan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ‘’ Pandemi döneminde ziyaretlerimiz kesintiye uğradı. Geçtiğimiz sene hayatımızda olmayan bir çok şey  bugün hayatımızın içinde yer alıyor. Uzaktan çalışmadır, müşterilerle telefonla ya da internet üzerinde yapılan görüşmedir ve sanal fuarlar gibi. Geçen ayın 12 ile 17’si arasında Virtual Hometex Turkey 2021 fuarını yaptık. Yaklaşık bin 101 yabancı, total de bin 600 katılımcı 30 bine yakın temas gerçekleştirdik. Hala da 60 gün fuar açık olduğu için görüşmelere ve referanslar devam ediyor. Onla ilgili anket çalışması gönderdik katılımcılara. 88 katılımcının Türkiye7 nin muhtelif şehirlerinden Bursa’ dan, Denizli’ den, Samsun’ dan katılımcılarımız vardı. Fuarları yapmayı ve devam etmeyi umuyoruz. Çünkü şuana kadar aldığımız geri dönüşler gayet olumlu’’ diye konuştu.

Memişoğlu,’’ Biz her sektördeki firmalarımızı, tüm Denib üyelerimizi burada ki akıllı tahta aracılığı ile görüşmelerini yapmak üzere buraya davet ediyoruz’’ dedi.

DENİB Başkanı Memişoğlu’ nun ardından konuşan ve odada ki ilk görüşmeyi gerçekleştiren Asıes İnternational Tekstil Genel Direktörü Okan Oğuz, odanın kurulmasında emeği geçen başta Denib Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve Denib çalışanlarına teşekkür etti. Daha sonra Kazakistan’ dan bir firma ile ilk ihracat görüşmesi gerçekletirildi.

Bir cevap yazın