DENİZLİ GENELİNDE 17 BİN ÖĞRENCİ YAZ DÖNEMİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA KAYIT YAPTIRDI

Milli Eğitim Bakanlığınca ücretsiz olarak 04 Temmuz 2022 tarihinde başlatılan 2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yaz okulları devam ediyor. Denizli genelinde yaklaşık 17 bin öğrencinin bu kurslara kayıt yaptırdığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici oluşan ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’den Ziyaret

İlimizde de devam eden yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yaz okulları
kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Hayırseverler Ortaokuluna ziyarette
bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Yaz döneminde destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 8’inci sınıf öğrencileri için Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Yabancı Dil derslerinden kurslar açıldı. 12. Sınıf ve mezun öğrenciler için ise “Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve mantık derslerinden kurslar açıldı. Yaz döneminde destekleme ve yetiştirme kursları 4 Temmuz’da başladı ve 28 Ağustos tarihinde sona erecek. İlimiz genelinde 19 ilçemizde yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 946 kurs açıldı. Sekizinci sınıf düzeyinde 12.609, on ikinci sınıf düzeyinde ise 4.562 öğrencimiz bu kurslardan ücretsiz olarak faydalanıyor. Yaz okulları temel eğitim düzeyinde 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik; ortaöğretim düzeyinde ise 9, 10, 11 ve 12. sınıflara yönelik matematik ve İngilizce derslerinden ilimiz geneli 452 kurs açtık. Bu kurslarda da 7.942 öğrencimiz 28 Ağustos’a kadar eğitimlerine devam edecekler” dedi.
Öğrencilere mutlaka bir hedefleri olması gerektiğini belirten Müdür Ekici “Hedefiniz her zaman en yüksek olsun. İnsan hedefleri olursa başarıya ulaşır. Sizler bu kurslara katılarak diğer arkadaşlarınıza göre bir adım öndesiniz. Yeni sınav sistemlerinde soru tipleri değişti. Kitap okuyan, kelime hazinesini geliştiren, yorumlama yeteneği olan, grafik okuma yeteneği olan ve görsel zekâya sahip olabilen bireyler daha başarılı oluyor. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın