DENİZLİ PLATFORMUNDAN ÇAĞRI: DENİZLİ – AYDIN OTOYOLU DAHA FAZLA GECİKMEMELİ

Denizli Platformu Sözcüsü Hüseyin Memişoğlu, son yıllarda Denizli’nin son derece önemsediği ve her fırsatta talep olarak dile getirdiği Denizli –Aydın otoyolunun ihalesi bilindiği gibi geçen ay, 3 Temmuz 2020’ye ertelendiğini ifade etti.

TİCARETE VE TURİZME KATKI SAĞLAYACAK

Denizli, Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından bir tanesi olduğunu söyleyen Memişoğlu, Bu durum, hem ihracattaki etkinliğinden hem de turizmdeki önemli rolünden kaynaklanmakta olduğunu ve  şehrimiz, Denizli-Aydın otobanın bir an önce tamamlanması talebini her fırsatta yenilerken aslında, ülkemiz dış ticaretine daha fazla katkı sağlamayı, daha fazla istihdam üretmeyi; turizm ya da ticaret amacıyla yurtdışından gelen misafirlerini daha fazla ağırlamayı hedeflemekte olduğunu ifade etti.

Memişoğlu, ”Hepimiz inanıyoruz ki otoyol projesinin tamamlanması Denizliliye daha konforlu bir ulaşım imkanı sağlamanın çok çok ötesinde bir amaca, ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlanmasına hizmet edecektir” dedi.

YENİ BİR ERTELEME TARİFSİZ BİR HAYAL KIRIKLIĞI OLACAK

Otoyol projesinin tamamlanmasının Denizli halkına daha konforlu bir ulaşım imkanı ülke ekonomisine sağlamanın çok çok ötesinde bir amaca, ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlanmasına hizmet edeceğini söyleyen Memişoğlu,” Doğrusu yeni bir erteleme olması halinde, ilimizde yaşanacak hayal kırıklığının tarifi kolay değildir. Beklentimizi net bir şekilde bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. 3 Temmuz 2020 Cuma günü, otoyol ihalesinin sonuçlanmasını ve bir an önce çalışmaların başlamasını talep ediyoruz ”dedi.

Bir cevap yazın