Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz İmam Hatip Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz ilimizi ziyaret etti.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz ziyaretinde il genelindeki İmam Hatip Ortaokul ve Lise müdürleri ile bir araya geldi.

Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, Emekli Genel Müdür Dr. Halil Hayıt, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, il geneli İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici,konuşmasında “Denizli il genelinde 27 İmam Hatip Ortaokulunda 4966, 22 Anadolu İmam Hatip Lisesinde 4425 öğrencimiz olmak üzere toplam 49 okulumuzda 9391 öğrencimiz eğitim görmektedir. Bir milletin sahip olduğu değerler ne kadar yüce olursa olsun, hatta yetişkin nesiller bu değerlere ne kadar bağlı bulunurlarsa bulunsunlar, yetişmekte olan nesillere, çocuklarımıza, gençlerimize bu değerlerimizi kazandıramazsak, geleceğimizi teminat altına alamayız. Bir ailenin en büyük teminatı iyi yetiştirilmiş bir evlat olduğu gibi, bir milletin de en büyük teminatı iyi yetişmiş gençlerdir. Bunun için her türlü fedakârlığı bütün maddi ve manevi gücümüzü kullanmayı en büyük vazife kabul etmeliyiz” dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz konuşmasında “Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyor, sıhhat ve afiyet diliyorum. Eğitimde, ticarette ve özündeki güzel gelenekleri ve adetleri yaşatan Anadolunun insan modeli olarak ifade ettiğimiz Denizlimizde bulunmaktan dolayı Allah’a hamd ediyorum.

İlk göreve başladığım dönemlerde Denizli ziyaretimde Genel Müdürlüğümüz bünyesinde parmakla sayılacak kadar okulumuz vardı. Şu anda geldimiz noktaya baktığımızda eğitim alanında ne kadar yol kat ettiğimizi görüyoruz. Eğitim yöneticileri olarak sizler ve biz bir yaygının etrafını tutanlarız. Asıl işi yapan değerli öğretmenlerimizdir. Eğitimin en önemli halkası öğretmenlerimizdir. Eğitim yöneticileri öğretmenlerimize imkan sağlamak için vardır. Okul müdürü yeniliklere açık, okulun gelişmesi ve değişmesine katkıda bulunarak eğitimin sürekli ilerlemesini sağlayandır. Öğrencilerimizi hayatın her alanındaki anlayışları, inançları ve düşünceleri idrak edebilen, yorumlayabilen ve sosyal gerçekleri bilen nesiller olarak yetiştirmeliyiz.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce örgün öğretimde 194 okulumuzda 18.536 hafızlık öğrencimiz var. Bunun yanında bir çok proje okulumuzda sanatsal yönden ve yabancı dil alanlarında öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. Şuna canı gönülden inanıyoruz ki medeniyet ihyası ve inşaası olacaksa ecdadımızın mimarisinden, sanatından ilmine kadar her şeyi dikkate almalıyız. Geçmişimizi bilmeden geleceği yorumlayamayız. Okullarımızı cazibe haline getirmek için çalışmalar ve projeler üretiyoruz. İmam hatip okullarımızda kültür dersleri diğer okullarla bire bir aynıdır. Sadece meslek dersleri ilavedir. Meslek derslerimizin de kazanımları vardır. Meslek derslerimiz öğrencilerimize iletişim becerileri, özgüven, toplum karşısında hitabet kabiliyeti ve liderlik becerileri katar.

Bizler yaptığımız eğitim faaliyetlerimizle Allah’ın kullarına hizmet ediyoruz. Bundan daha değerli bir görevin olmadığını düşünüyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımız toplumumuzun bir üyesidir. Biz eğitimcilerin görevi çocuklarımızı topluma kazandırmak için yetiştirmektir” dedi.

Bir cevap yazın