Emre Karayel “Erkek Aklı” Oyunuyla Denizli’ye Geliyor

Emre Karayel tek kişilik komedi oyunu Erkek Aklı-Oksimoron ile 5 Şubat Cumartesi akşamı Denizli’de.

“Bir İstanbul Masalı” dizisi ile ülke çapında tanınan oyuncu, uzun yıllar Demet Evgar ile beraber rol aldığı “Bir Erkek Bir Kadın” dizisiyle televizyon izleyicisinin gönlünde taht kurmuştu. Şimdi ise stand up tadındaki “Erkek Aklı-Oksimoron” adlı oyunuyla kadınları anlama çabasına kaldığı yerden devam ediyor.

Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlam bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurur. İşte oluşan bu yeni ifadeye ‘Oksimoron’ denir.

XX ve XY. İki farklı kromozom dizisi. İki farklı cinsiyet, iki farklı bakış açısı… Kadın ve erkek!Doğal oksimoron…

Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetik mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyarlar: Dengeye… Peki o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır?

Bu oyunda, sevgilisi tarafından 15 gün sonra arayacağım denilerek terk edilen Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde o dengeyi ararken, kendinizi bulacaksınız.

5 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.00’de Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezinde sahnelenecek oyunun biletlerini Biletix, Biletinial platformlarının yanında, Analog Plak ve Kahve Evi (Çamlık), Bezm-i Keyf (Adalet), İki Çay (Çınar) ve La Riva Cafe’den (Yenişehir) temin edebilirsiniz

Bir cevap yazın