“En Büyük Kabusumuz ! ” YAŞLANMA

Three cut women face smiling in plastic collage concept.


Yaşlanma ne zaman başlar, neden oluşur?

Her ne kadar doğduğumuz günden itibaren fizyolojik yaşlanma süreci başlıyor olsa da gerçek yaşlanma yıllar içerisinde cildin sıkılığını ve gerginliğinin azalması  neticesinde gevşeme ve sarkmaların oluşmasıyla kendini belli eder.

          Cildin sıkılığını sağlayan hyalüronik asit, elastin ve kollajen liflerinin azalması kırışıklıklara sebep olurken, yüzde özellikle gözaltı ve orta yüz çevresinde bulunan yağ tabakalarının erimesiyle orta yüz ve gözaltı bölgesinde çökmeler oluşur. Parçalanan yağ blokları çene ve burun kenarı bölgelerinde birikerek sarkmalara neden olur

Yaşlanmayı hızlandıran faktörler neler, yaşlanmayı durdurmak mümkün mü?

Yaşlanma, ölüm ve doğum kadar doğal bir süreçtir, ancak birçok insan yaşlanmak istemez ve yaşlanacağını kabul etmekte zorlanır.  Yılların geçmesi, yaşımızın ilerlemesi pek çoğumuz için korkutucu olsa da aslında bizi yaşlandıran sadece yaşımızın ilerlemesi değildir. Aynı yaşta hatta yaşça daha ileri olmasına rağmen bazı kişiler oldukça genç görünürler.

Cilt yapımızın bozulmasına sebep olan faktörlerin en başında yeterli su içmeme gelirken bunu sağlıklı beslenmeme, sigara alkol tüketimi, güneşe yoğun maruziyet, genetik faktörler, duygusal ve çevresel faktörler takip eder.

Kırışıklık ve sarkmalara karşı uygulanabilecek tedaviler nelerdir ?

Yüzde yaşlanma etkilerini gidermek için uygulanabilecek birçok yöntem vardır. Kişinin yaşına, yaşlanma derecesine ve yaşlanma şekline göre bu yöntemlerden bir yada birkaçı kombinlenerek uygulama planlanır.

GENÇLİK AŞISI, SOMON DNA, KOLLAJEN AŞISI, PRP, MEZOTERAPİ gibi işlemler ile cilt altının beslenmesi ve yenilemesini sağlanırken, ÖRÜMCEK AĞI UYGULAMASI, HİFU FOCUS ULTRASON işlemleri cilt altı kollajenini arttırıcı işlemlerdir.

Özellikle göz altı, burun kenarı ve orta yüzde oluşan çökmeler için GÖZ ALTI, NASOLABİAL ve ORTA YÜZ DOLGUSU, Alında göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar için BOTOX uygulanabilir. Yüzde ve boyunda oluşan ileri düzeyde gevşeklik ve sarkmalar için ise FRANSIZ ASKISI, SİLUETTE SATEN YÜZ GERME, ENDOPEEL İLAÇLI YÜZ GERME işlemleri yapılabilir.


            UNUTMAYIN !

YAPILACAK HİÇ BİR İŞLEM YAŞINIZI GENÇLEŞTİRMEZ AMA SİZİN YAŞINIZIN EN GENCİ OLMANIZI SAĞLAYABİLİR.

Bir cevap yazın