ENİZLİ ASİL GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ KEMANKEŞLERİ DÜNYA KUPASINDA YAY ÇEKTİ.

TGTOF tarafından 2020 yılında İstanbul’da yapılan Türkiye Finali’nde, okçuluk dalında Türkiye 9’su olan Denizli Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu Şaban Zihni GÖNEN,  27-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Fetih Kupası’na katılmaya hak kazanmıştı.

Türkiye’yi temsil eden 12 sporcudan biri olarak 9. Fetih Kupasına katılan Denizli Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu Şaban Zihni Gönen, 27 Mayıs 2021 tarihinde yapılan elemeleri geçerek 10. oldu.  28 Mayıs 2021 tarihinde yapılan çeyrek final elemelerinde de rakibini yenerek çeyrek finale yükseldi.

 Şaban Zihni Gönen, çeyrek final sonunda Geleneksel Türk Okçuluğu dalında dünya klasmanda 6. olarak yerini aldı. Denizli Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu Şaban Zihni Gönen hem kulübünü, hem de Denizli İlimizi en iyi şekilde temsil ederek ismimizi dünyaya duyurdu.  Şaban Zihni Gönen, en başta kulübü olmak üzere ailesine ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti. Kulüp başkanı Murat AYDOĞAN, devam etmekte olduğu tüm spor dallarında başarılarının devamını dileyerek teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın