Erasmus+ Proje Ortaklarını Ağırladık

Merkezefendi ilçesi Saime Aslan Anaokulunun yürüttüğü “All Learn Robotics on Kindergarten” isimli Erasmus+ projesi kapsamında Portekiz, Macaristan, ve İtalya’dan gelen ekipleri proje ortaklarını ilimizde ağırlıyoruz.

Projenin Türkiye ayağı için Denizli’de bulunan Portekiz, Macaristan, ve İtalya’lı eğitimciler Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Avrupa Birliği ülkeleri ile yapılan Erasmus+ projelerinin kültürel ve akademik gelişmeye büyük katkı sağladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Saime Aslan Anaokulumuzun “All Learn Robotics on Kindergarten” isimli Erasmus+ projesi ile okul öncesinde Robotik çalışmalar üzerine uygulamalar yapmaktayız. Anaokuluna devam eden 4-5 yaş öğrencilerimizde algoritmanın temelini oluşturuyoruz. 2020 yılında başlayan projemizle birlikte okulumuzun bütün sınıflarında Robotic kodlama etkinlikleri yapılıyor. Öğrencilerimiz materyaller ve kâğıt üzerinde kodlama etkinlikleri ile algoritma mantığını zevkli çalışmalarla kavrarken sonrasında code.org ve Scratch JR. uygulamalarında kolayca ilerliyorlar. Projemizle birlikte yaptığımız çalışmalarla çocuklarımız analiz etme, problem çözmede farklı çözüm yolları üretme gibi kazanımlar elde ettiler. Küçük yaşlarda kodlama ve robotik alanına yönlenen öğrencilerimizin ileriki yaşlarda önemli çalışmalara imza atacağına inanıyorum” dedi.

Ziyarette Portekiz, Macaristan, ve İtalya’lı eğitimcilere Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Bir cevap yazın