“Günahkar”

8 ekim cumartesi saat 20.00 da Çatalçeşme Oda Tiyatrosu Sahnesinde “Günahkar” isimli oyunla sezonu açacak olan İstanbul Hayal Tiyatrosu tüm tiyatro severleri bekliyor. Psikodram türünde 60 dakikalık tek perdelik oyunun yazarı ve yönetmeni  ekranlardan tanınan ünlü oyuncu ve senarist Ergin Kılıkçıer. Oyuncuları ise Aysun Aru ve Merve Işık Yerlikaya.Oyun bir akıl hastanesinde deprem sonrası iki kadının karşılaşması ile başlar. Günahkar aslında içimizden biri.Toplum baskısıyla dışlanmış sistemin içinde kaybolmuş,ötekileştirilmiş biri.Hayatı boyunca bir kere bile şansı yaver gitmemiş bir kadın hikayesi. Bir yetiştirme yurdunda gözlerini açan,küçük bir kızın hikayesi.Hayatı boyunca kendini her alanda ispatlamaya çalışan ve gücünü yine kendinden alan sıradan bir kadının hikayesi.Bazı insanların hikayesi çocuk yaşta yaşadıkları ile başlar.


Zeynep yetiştirme yurdundan aile verildikten sonra üvey babası tarafından tacize uğrayan ne yazık ki kızlarımızdan sadece bir tanesi.Ve bu yaşadığı akıl almaz olay onda büyük travma yaratır.Çok sürmeden bu olay onun psikolojisinde derin değişimler yaratarak üvey babasını öldürmesiyle son bulur.Birilerine göre bu onun ilk cinayetidir.Ama ne yazık ki aslında o sadece kendini savunmak için öldürmeye başlamıştır.Yani kısacası sistem onu ‘’Günahkar’’ olmaya kendi elleriyle itmiştir.Bir çok cinayetten sonra akıl hastanesine yatan Zeynep Orada yaşanan bir doğa felaketi ‘’Deprem’ sonucu zemin katta kendi gibi deli olan bir kadınla sıkışıp kalır.Bu süre zarfında  ikili bir birlerini tanımaya çalışırken,aslında Zeynep ile ilgili büyük bir sır perdesi aralanacaktır.Bu dram aslında şu anda bile yaşamakta olan bir çok kadının hikayesidir.Ayrıca hiç kimse ‘Günahkar ‘ olmayı istemez.Ne yazık ki  sistem tarafından‘Günahkar’ olmaya itilir.


Bu etkileyici performansın biletletleri eski Taçev (çınar), iki çay cafe (çınar), platin müzik mağazası (çınar) ve mobiletten ya da 0546 519 05 36 nolu iletişim numarasından temin edilebilir.Bilet fiyatları sezon açılışına özel 70 TL dir. Çoklu alımlarda indirim uygulanmakta ve askıda bilet uygulaması bulunmaktadır.İletişim 0546 519 05 36, istanbulhayaltiyatrosu@gmail.com ve gunahkar_tiyatrooyun

Bir cevap yazın