Hamam ve SPA merkezi sahipleri isyan etti

Ümit BİLGİÇ
Türkiye Hamamcılar ve SPA Merkezleri Birliği, Denizli’nin Buldan İlçesi’ndeki Buldan Hamamı önünde bir araya gelerek, pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara verilmesine tepki gösterdi ve hamamların hizmete açılmasını istedi.

Pandemi nedeniyle hamam ve SPA Merkezlerinin geçici olarak faaliyetlerine ara verilmesi, bu sektörde hizmet veren işveren ve çalışanları zor durumda bıraktı. Yaşanan pandemiden dolayı işyerlerinin faaliyetlerine ara verildiğini ve bu durumun kendilerini mağdur ettiğini belirten Türkiye Hamamcılar ve SPA Birliği üyeleri, Buldan İlçesi’ndeki Belediye Hamamı önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Denizli’de ki hamam ve SPA Merkezleri firmalarının sahiplerinin de katıldığı basın açıklamasında grup atına açıklamayı Türkiye Hamamcılar ve SPA Merkezleri Birliği Basın Sözcüsü Kemal Özcan yaptı. AVM’lerin ve fabrikaların açık olduğunu bir dönemde hamam ve SPA merkezlerinin kapatılmasının akıl ve mantığa aykırı olduğunu belirten Özcan; “Mart ayında 2,5 aylık kapanmanın ardından yeniden açılan ve tam kendimizi toparlarken, yeniden artan vaka sayılarıyla hamam ve SPA merkezlerinin kapatılması bizlere mağdur etmiştir. Fabrikaların ve AVM’lerin açık olduğu bir dönemde virüsü sanki bizler yayıyormuşuz gibi bir izlenim yaratıldı. Su ve sabunun virüsün önlenmesinden ne kadar önemli olduğunun belirtildiği böyle bir dönemde hamam ve SPA’ların faaliyetlerinin durdurulması akıl ve mantığa uymamaktır” dedi.

Bir cevap yazın