Honaz afet bölgesi ilan edilmeli

Honaz’da Honaz İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ile birlikte önceki gün yağan dolu nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret eden CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Honazlı çiftçilerin zararlarının tazim edilebilmesi için ilçenin bir an önce ‘afet bölgesi’ ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Honan İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ile birlikte Menteşe, Kızılyer, Dereçiftlik, Kaklık ve Kocabaş mahallelerinde önceki gün yağan Dolu’da ürünleri zarar gören üreticileri ziyaret ederek bilgi aldılar.

Önceki gün Honaz’da etkili olan dolu yağışı nedeniyle çok sayıda çiftçinin mağdur olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Honaz ilçemizde özellikle kiraz bahçeleri ve üzüm bağlarında büyük hasar var. Pandemi döneminde özveriyle üretim yapmaya çalışan çiftçilerimize gereken destek verilmelidir. Doludan zarar gören çok sayıda mahallede üreticilerimiz 3402 sayılı Kadastro Yasası’nın 22. maddesi A Bendi uygulamaları kapsamında yapılan parsel değişiklikleri nedeniyle TARSİM yaptıramadıklarından mağdur durumdalar. Bu üreticilerimizin mağduriyetlerinin giderilebilmesi için Honaz bir an önce ‘afet bölgesi’ ilan edilmelidir” diye konuştu.

Bir cevap yazın