İl Başkanımız Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun engelliler günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda engelli vatandaşların salgınınla birlikte şimdi de ekonomik krizle baş etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Engellilerin önündeki fiziksel ve ekonomik engelleri kaldırmanın sosyal devlet ilkesinin bir gereği olduğunu ifade eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Engelli vatandaşlarımız, salgınla birlikte bir de ekonomik krizle mücadele etmek zorunda kalıyorlar. İktidar, engellilere ilişkin verdiği hiçbir sözü tutmuyor, engellilerle ilgili klişe açıklamalar yaparak sorunları örtbas ediyor. Engelli bireylerimiz, sağlık hizmetlerinden yararlanmalarında zorluklar yaşıyorlar. Sağlık raporu için aylar sonrasına randevu alabiliyorlar” dedi.

Engelli maaşlarının enflasyon karşısında her gün kan kaybettiğini ve neredeyse yok hükmünde kaldığını savunan Çavuşoğlu, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik istihdam sorunları da verilen sözlere rağmen çözülebilmiş değil. İktidarın, ivedilikle yeni bir destek paketini açıklaması, engellilere özel olarak salgın ve istihdam politikası üretmesi ve engelliler alanında çalışan STK’lara destek vermesi gerekmektedir. Aynı şekilde, seçim öncesi engellilerin kendi iradeleriyle hür oy kullanabilmeleri için komisyonda bekletilen kanun teklifimiz bir an önce uygulanmalıdır. Partimiz, engellilerin hayatını kolaylaştıracak ve sosyal hayata erişimlerini artıracak her politikaya destek olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, engellilerin hayata eşit katılımını sağlamak ve tam anlamıyla eşitliği ve erişilebilirliği uygulamak için çalışmaları aralıksız sürdürmektedir. Bizim iktidarımızda, Engelli bireylerimizin toplumsal yaşama daha etkin katılması için gerekli tüm çalışmaları en kısa sürede gerçekleştirerek adalet ve eşitliğin sağlanacağının sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın