İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Milli Eğitim Ailesi

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ ün bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

Bilindiği üzere ülkemiz, tüm dünya ile eş zamanlı olarak Covid-19 salgınına karşı çetin bir mücadelenin içerisindedir.

Öğrencilerimiz 2020/2021 eğitim öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak  derslerini takip ederek başlamışlardır. 

Elbette  yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığına büyük bir özlem duyuyor; 21 Eylül’de aşamalı ve kontrollü bir şekilde okullarımızda tekrar ağırlamaya başlayacağımız öğrencilerimize kavuşmanın hasretini yaşıyoruz.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Ülkemizin geleceğinin mimarları olduğunuzdan şüphemiz yoktur! Bu münasebetle öğrencilerinize bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğinizden, çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, hedefini bilen şahsiyetler olarak yetiştireceğinizden eminim. Yaşamakta olduğumuz pandemi süreci öğrencilerimizle olan iletişimizi olumsuz anlamda etkilememeli. Bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum. Sizlere inancımız ve güvenimiz her zamankinden daha fazladır. 

Çok Değerli Anneler ve Babalar,

Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği ve toplumda olgunlaştığı gerçeğinden hareketle evlatlarımızın geleceğe hazırlanmasında okul yönetimleri ve öğretmenlerimizle sürekli işbirliği sağlayınız. Çünkü çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz. Pandemi sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçiriyorlar; elbette uzaktan eğitimin verimli geçmesi konusunda onlara vereceğiniz destek, çok büyük bir önemi ifade etmektedir. Yaşadığımız şu süreci, öğrencilerimizin mümkün olduğu kadar zarar görmeden atlatabilmeleri, siz değerli velilerimizle yapacağımız işbirliği ile mümkün olacaktır.

Geleceğimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Evinizden sonra en fazla vakit geçirdiğiniz, paylaşmayı, yardımlaşmayı, başarıya arkadaşlarınızla el ele yürümeyi öğrendiğiniz okullarınızın açılmasını mutluluk ve heyecanla beklediğinizi biliyorum. Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Yüz yüze eğitimden uzak kaldığınız süre zarfında daha çok çalışarak uzaktan eğitimi en verimli şekilde geçirmelisiniz. Geleceğin dünyasında sizleri bekleyen yeniliklere şimdiden alışmalı; bu yeniliklere hâkim olmalısınız.

Bu duygularla; 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hep birlikte sınıfları dolduracağımız günlerde buluşmayı diliyorum.

Bir cevap yazın