İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜLEYMAN EKİCİ YENİ ATANAN EĞİTİM YÖNETİCLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ilk defa yöneticiliğe atanan eğitim yöneticileriyle bir araya geldi.

Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesinde yapılan toplantıya Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Eğitim Müfettişleri Başkanı Ethem Günay ve Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik ile ilk defa yöneticiliğe atanan eğitim yöneticileri katıldı.

Yeni görevlerinin hayırlı ve uğurlu olması dilekleri ile konuşmasına başlayan Müdür Ekici “Denizli, eğitimde marka bir şehirdir.  İstatistik olarak da bunu görüyoruz. YKS, LGS ve öğrencilerimizin sosyal ve kültürel alanlarda gösterdikleri başarılar bunun en büyük kanıtı. Eğitimin paydaşları olarak hangi görevde olursak olalım bu görevin hakkını sonuna kadar vereceğinize eminim. Okullarımızdaki yöneticilerimiz o okulun her şeyi konumundadır.

Yaz dönemi boyunca eğitimin altyapısı, güvenlik ve hijyen konularında yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili yoğun bir gayret gösterdik. Sayın Bakanımızın talimatıyla da yeni eğitim öğretim yılı başlar başlamaz kaynak kitaplar sıralarda öğrencileriyle buluştu.

Teknofest, TÜBİTAK, Erasmus, çeşitli hibe kaynakları, GEKA gibi enstrümanlar öğrenci ve öğretmenlerimizin akademik başarılarını destekleyen ve öğrenciye bütüncül bir bakış açısı kazandıran araçlardır. Proje tabanlı bu çalışmalar yeni eğitim öğretim yılında da artarak devam edecek. Eğitim kademesi fark etmeksizin bu yöndeki çalışmalarımıza hız veriyoruz. Çocuklarımızı bir taraftan 21. Yy becerileriyle donatırken diğer taraftan da yaşam becerileri noktasında onlara destek olacağız.

Patent, faydalı model, marka tescili, tasarım konularında Bakanlığımızın belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda Denizli olarak geçtiğimiz sene çağ atladık. Eğitim yöneticilerimiz okullarda bu alanlarda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar.

İçerisinde bulunduğumuz 2022-2023 eğitim öğretim yılında tıpkı geçen senelerde olduğu gibi sosyal sorumluluk projelerinde öğrencilerimiz yer almaya devam edecek.

Bizler çok güçlü bir medeniyetin mensubuyuz. Bu kültürel zenginliğin farkındalığını her bir öğrencimize aşılıyoruz. Müdürlüğümüzce hazırlanan birçok okuma projesiyle bu süreci destekliyoruz.  

1.5 aylık bir süre zarfında Bakanlığımızın destekleriyle ve özellikle belirtmek isterim ki Acıpayam Meslek Lisemizin altyapısına katkı sağladığı 131 adet kütüphane açtık. Bu kütüphanelerimizdeki öğrenci başına düşen kitap sayılarını her geçen gün artırıyoruz.

Meslek liselerindeki çırak sayımızı 2800’den 9700 seviyelerine çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yükselttik.

Özel eğitim alanında Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olduğumuzu gururla söyleyebilirim. Her engel türünde bir özel eğitim okuluna sahibiz. Çevre illerden bile gelen öğrencilere sahibiz.

Tüm bunlar ilimizdeki eğitim çalışanlarının sahip olduğu ilim irfanla, ortaya gönlünü koyarak yaptığı çalışmalarla gerçekleşmiştir.

Yegane gayretimiz öğrencilerimizin akademik anlamda başarılı olmaları, hayata en iyi şekilde hazırlanmaları ve iyi insanlar yetiştirmektir.” dedi.

Bir cevap yazın