İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜLEYMAN EKİCİ’NİN 2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı bizlere ve milletimize hayırlı olsun.

Her şeyden önce biz öğretmenler filizlerin çiçeğe, ağaca, ormana dönüşmesi için çabalayan, öğrencilerimizin nefes alıp verdikleri atmosferi mutlulukla dolduran ve onlara kol kanat geren eğitim sevdalılarıyız. Bizler her davranışımızın çocuklarımızın yüreklerine ve zihinlerine bir tohum olarak düştüğünün bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yarınlarımızın büyükleri öğrencilerimizi, çağımızın en yüksek imkânlarıyla donatmanın gayreti içindeyiz.

Bizler, daima hem akademik hem de sosyal yönlerini tamamlamış başarılı bireyler yetiştirmek için canla başla çalışmaktayız. İç ve dış paydaşlarımızın desteğini alarak yaptığımız tüm çalışmalarda, tesadüflere yer vermediğimizi belirtmek isterim. İdarecilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte daima takım ruhuyla hareket etmekteyiz. Eğitimde bilimsel ve pedagojik yöntemleri inceleyerek kendimizi geliştirmekte, öğrencilerimizin başarılılarını daha fazla artırmanın yollarını araştırmaktayız. Nitekim özellikle ülkemizde son on yılda eğitimde başarı istatistiklerine bakıldığında Denizli’nin, eğitim-öğretim alanında ilk üç sıralarda yer aldığını görmek mümkündür. Bu başarıda bizim ve öğrencilerimiz kadar değerli velilerimizin de özverili desteklerinin önem arz ettiğini belirtmek gerekir. Bizlere ve çocuklarımıza verdikleri katkılar için tüm velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sembolik bir değeri de bulunmaktadır. Bu eğitim-öğretim yılında cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tüm şehirlerimizde olduğu gibi Denizli’mizde de eğitim-öğretim çalışmalarının öğrencilerimize yeni inançlar ve yeni ufuklar kazandıracağına olan inancım tamdır. Unutmayınız ki inancı ve ufku olmayan bir insanın geleceği de olmaz.

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın büyük önem verdiği okul öncesi eğitim, mesleki eğitim ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin kapsamlı bir şekilde desteklenmesi konularında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu üç konunun gelecek nesillerimiz için ne kadar önem arz ettiğinin bilinciyle hareket etmekteyiz. Bakanlığımızca her yerde matematik anlayışıyla hazırlanan matematik seferberliğinde Denizli olarak gerçekleştirdiğimiz proje ve iyi uygulamalarla yer almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bakanlığımızın bir başka önemli projesi olan köy yaşam merkezleri ile ilgili olarak da ilimizde yeni köy yaşam merkezlerini hayata geçirmek için canla başla çalışmaktayız.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yeni ufuklara giden yolda meslektaşlarım, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte yürümekten büyük kıvanç duymaktayım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi kâfi değildir.” veciz sözüyle 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının bizlere ufkun ötesini gösteren bir eğitim-öğretim yılı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

                                                                                                                                                        

                                                                                                              

Bir cevap yazın