İlk Ders Zili İle Yeni Eğitim Öğretin Yılı Başladı

Uzaktan eğitimle başlayan 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk gününde ülke genelinde olduğu gibi ilimizdeki okullarda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk ders zili çaldı.

Yeni eğitim öğretim yılı açılışında İl Milli eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilk ders zilinde Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ile birlikte çalarak, İstiklal Marşımızı söylerek ilk ders zilini çaldı.

Her eğitim öğretim yılının ilk günü okullarımıza hayat veren öğrencilerimizle dolup taşan okullarımızda büyük bir heyecan ve coşku ile eğitim öğretim yılının başladığını söyleyen Müdür Oğuz; “2020-2021 eğitim öğretim yılında da bu çoşkuyu yaşamak için Sayın Bakanımızın da belirttiği tüm okullarımızda aynı anda öğretmenlerimizin katılımı ile İstiklal Marşımız eşliğinde Şanlı Bayrağımızı göndere çektik. Ardından ilk ders zilini çalarak eğitim öğretim yılını başlattık.

Okullarımızın neşe kaynağı öğrencilerimizin yokluğu burukluğu ile başlayan eğitim-öğretim yılı ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun. Öğrencilerimiz 18 Eylül 2020 tarihine kadar uzaktan eğitimle derslerine başlıyor. Bakanlığımızın eğitim takvimi doğrultusunda da 21 Eylül 2020 tarihinde okullarımızın kapılarını öğrencilerimize açmak için çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.

İlimizde 808 okul/kurumda 14.454 öğretmenimiz ve 187.682 öğrencimizle 2020-2021 eğitim öğretim yılı başladı.

Bir cevap yazın