KALİTE KONTROL ELEMANI YETİŞTİRME PROJESİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

                              

Denizli İhracatçılar Birliği ile Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Kalite Kontrol Elemanı Yetiştirme Projesi”nin eğitimleri 05.08.2022 tarihinde tamamlandı.

Eğitim esnasında gösterdikleri çalışmalar sonucunda başarılı olan 23 katılımcıya 7 gün süren eğitimin son gününde DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu İle İŞKUR Denizli İl Müdürü Fatih Işık tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

“Kalite Kontrol Elemanı Yetiştirme Projesi” üretim faaliyetlerinin kalite planlarına uygun şekilde giriş, ara ve final kontrollerini gerçekleştirmek, gerekli kayıtları tutmak ve iş akışı düzenini sağlayabilecek yetkinliğe sahip olabilecek nitelikte kalite kontrol elemanı yetiştirilmesine yönelik eğitim programını ve verilen eğitimler ile yetkinlik kazandırılan kişilerin tekstil ve konfeksiyon sektöründeki firmalarda istihdam edilmesine yönelik destek faaliyet ve çalışmaları kapsayan bir programdır.

Program kapsamındaki eğitimler, Kalite Kontrol konularında İlkay Gürgün Gelişim Akademisi’nden İlkay Gürgün ve Dursun Tuncay tarafından, mülakat teknikleri ve CV hazırlama konularında ise İŞKUR’dan İş Kulübü Liderleri tarafından gerçekleştirildi.

Proje çerçevesinde, 23 kişiye günde 6 saat olarak 7 gün boyunca toplamda 42 saatlik eğitim verildi. Gerçekleştirilen eğitim programlarında, kalitenin tanımı, temel tekstil bilgisi, temel tekstil terbiyesi, terbiye işleminde ham ve mamül kontrolü, bornoz üretiminde temel bilgiler, üretim prosesleri, temel hesaplamalar, hata tanımları, kalite kontrolü, AQL Tablosu kullanımı, ara kalite kontrolü, doküman hazırlama, sonuçların değerlendirilmesi, raporun hazırlanması, kalite kontrol elemanının görev ve sorumlulukları, yetkileri, final kontrolü, hata tanımları, final kalite kontrol raporu, 7 nokta konteyner kontrolü, temel ingilizce terminoloji, iletişim becerileri, munsell testi konu başlıkları ile üretimde kalite planlamasına ilişkin giriş, ara ve final kontrolü, kayıt ve iş akışı faaliyetlerinde yetkinlik kazandırılırken; iş görüşmelerinde nelere dikkat edilmesi gerekiyor, kişisel profil ve cv hazırlama konu başlıkları ile de müzakere tekniklerinde yetkinlik kazandırıldı.

Proje ile; başarılı olan “Kalite Kontrol Elemanları” tekstil ve konfeksiyon sektöründeki firmalarda istihdam edilmesine yönelik destek faaliyetleri ve çalışmaları yürütülecek.

Bir cevap yazın