KARDEŞ BELEDİYE BAŞKANINDAN HONAZ’A ZİYARET


İzmir’in Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ile birlikte memleketi Honaz’ı ziyaret etti.
Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirilen protokol ile, Honaz ilçesiyle kardeş belediye olan Konak’ın Belediye Başkanı Batur ve İlçe Başkanı Gruşçu’ya, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek eşlik etti.
Honaz Belediye binasında karşılanan Başkan Batur ve beraberindeki heyet, ilk olarak Yerel Tohum Merkezini ziyaret etti. Burada tohum envanteri ve sera alanı ile ilgili bilgiler aldıktan sonra sırasıyla, Pınarbaşı Göz Mesireliği, Sultan II. Murat Cami, Kızılyer Okul Öncesi Eğitim Binası inşaatı, Kaklık Mağarası ve Saklıgöl’de incelemelerde bulunuldu. Kendisi de aslen Honazlı olan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, gezisinin son durağında Honaz Hisar Mahallesinde yaşayan Muhacir akrabalarını, büyüklerini ziyaret etti.

‘YENİ PROJELERE HAYAT KAZANDIRACAĞIZ’


Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve heyetinin Honaz ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; ‘Sayın Genel Başkan Yardımcım Gülizar Biçer Karaca ve Sayın Konak Belediye Başkanım Abdül Batur ile tüm gün Honazımızı gezdik, dolaştık. Honaz tarihi, doğası, sanayisi, üretimi ile hemen hemen insan hayatına ben varım diyebilecek bir ilçe. Biz Honaz’ın, Denizli’nin biraz daha huzur bulunan, vatandaşların rahat edeceği bir kente dönüşmesi hususunda Belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda da Konak Belediye Başkanımız Sayın Abdül Batur ağabeyimiz bize hep elini uzatıyor. Her iki kardeş ilçemiz olarak birlikte yeni projelere hayat kazandıracağız. Honazımızda gerçekleştireceğimiz önemli yatırımları, projeleri Konak Belediyemizin de tecrübesi ve desteği ile halkımızın kullanımına sunacağız. Bizler Honaz’da el birlik yarınları kurmak için çalışmaya devam ediyoruz.’ şeklinde konuştu.
‘KENTLİLİK BİLİNCİ İÇERİSİNDE HONAZ GELİŞİYOR’
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ise; ‘Honaz, doğası, havası ile yeşile sahip çıkan bir anlayışla yönetildiğini görmekteyiz. Yüksel Başkanımızı kutluyorum. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Gülizar hanımın da katılımlarıyla, geçen 5 yüz günlük süre içerisinde Honaz’da yaptığı çalışmalar, bundan sonrada yapacağı projeler ile ilgili bir bilgilendirme gezisi gerçekleştirdik. Önümüzde ki süreçte de Konak Belediyesi’ne düşen destek çalışmalarını değerlendireceğiz ve elimizden gelen desteği yapacağız.’ dedi. Batur; ‘Gerçekten de gezi sırasında gördüğümüz Kaklık Mağarası olsun, Saklıgöl olsun, Pınarbaşı Göz Mesirelikleri olsun buralar tüm Denizli’ye hizmet verecek doğal güzellikte yerler. Sayın Başkan buraları korumasının yanında, aynı zamanda kentlilik bilinci içinde Honaz’ı geliştiriyor. Özellikle Honaz ilçesinin kalkınması noktasında üretici ile yan yana olduğunu görüyoruz. Bunların hepsi ilçenin hem en önemli unsuru olan tarımın gelişmesi, tarıma yatırım yapan çiftçinin gelişmesi için atılan adımlar. Turizm, kültür, yeşillik ve doğaya sahip çıkan bir belediye başkanı görüyoruz. Bende bir Honazlı olarak, bu yörenin toprağına, havasına, insanına yakın biri olarak Yüksel kardeşimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kendisini hizmetlerinden dolayı kutluyorum.’ ifadelerini kullandı.
Gezinin sonunda konuklara Honaz İlçesinin tarımsal ürünlerinden Kuru Cennet Elması, Üzüm gibi hediyeler sunulurken, muhacir ailelerden de geleneksel Muhacir Ekmeği ve Muhacir Böreği ikram edildi.

Bir cevap yazın