KONYALIOĞLU DSO BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkan Vekili İsmail Okan Konyalıoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısı ile DSO başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Şu ana kadar başka adayın çıkmadığının altını çizen Konyalıoğlu, ailesi ve yakın çevresiyle yaptığı uzun istişareler sonucu bu kararı aldığını belirtti.

Tekstil Başta Olmak Üzere Dünya ile Entegre Bir Hızla Gelişim Göstermek Durumundayız

Konyalıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada Denizli sanayisinden bahsederek şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi Denizli sanayisi tekstilin lokomotif olduğu bir şehir. Lokomotif tekstil sektörünün diğer sektörlere de büyük katkısı var. Denizli ihracatının an itibariyle yüzde 40-45’i tekstil sektöründen. Tekstil sektörünün diğer hizmet, makine, üretim sektörüne büyük değerler ürettiğinin bilincindeyiz. Bu yolculuğa çıkarken merkezimize aldığımız konulardan bir tanesidir. Başta tekstil olmak üzere, birçok sektörde dünya ile entegre bir hızla gelişme göstermek durumundayız. Bunun için de gerçekçi projeler oluşturmalı, DTO’nun Teknik Tekstil Projesi gibi oluşmuş olanlara da destek olmalıyız.”

Fonksiyonel Olamayacağımız Hiçbir Koltuğa Ne Ben Ne de Ekip Arkadaşlarım Talip Olmayız

Denizli Sanayi Odası Başkanlığı’na ve yönetimine neden talip olduklarına da açıklık getiren Konyalıoğlu “Yaklaşık 15 yıldır sivil toplum gönüllüsüyüm. Bu süreçte bir çok arkadaşımla yollarımız kesişti. Bu arkadaşlarımızla da bölge, dernek, odalar ve OSB için mücadele ettik. Arkadaşlarımla yaptığım uzun istişareler sonucunda yaklaşık on gün önce Denizli Sanayi Odası Başkanlığı’na adaylığımı açıklamaya karar verdim. Bugün ise bunu resmi olarak Denizli halkı ve sanayisiyle paylaşmak istiyorum. Aynı zamanda dört kuşaktan sanayici bir aileden geliyorum. Sanayicinin derdini, en iyi bilenlerdenim. DSO Başkan Vekili olarak, zaten yönetimsel olarak işin içindeyim. Yaşadığımız ve üreterek kazandığımız bu şehre, bu ülkeye karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklardan hiçbir zaman kaçmadım. Ben ve aynı düşüncede olan ekip arkadaşlarım da, canı gönülden bu yolculuğa çıkmanın heyecanını yaşıyoruz. Çok şey yapacağımıza inanıyoruz. Diğer türlü, fonksiyonel olamayacağımız hiçbir koltuğa ne ben, ne de ekip arkadaşlarım talip olmayız.” dedi.

Bir cevap yazın