KORONAVİRÜS SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

Karikatürist Mehmet Selçuğun Piramit Dondurma da açmış olduğu koronavirüs karikatürlerinden oluşan sergisi  yoğun istek üzerine yaz sonuna kadar uzatıldı

Koronavirüs konulu  40 karikatürün beğeniye sunulduğu sergi yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Aslen resim öğretmeni olan karikatürist Mehmet Selçuk , tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü kağıtlara taşıdı. Okulların uzaktan eğitime geçmesinin ardından atölyesinde daha fazla zaman geçiren Selçuk,Koronavirüs  temalı karikatürler çizmeye başladı. Beyaz sayfalara koronavirüsle ilgili görseller oluşturan Selçuk’un karikatürleri, sosyal medyada ilgi gördü. Selçuk, 40 ayrı koronavirüs temalı karikatür sergisini Piramit Dondurmanın  bahçesinde açtı.

Mehmet Selçuk, ilk kez açık alanda koronavirüs sergisi açıldığını belirterek, “Koronavirüsü işlediğim karikatürlerle hem toplumu bilinçlendirmek hem de bu zorlu süreçte insanları rahatlatmak istedim. Şimdiye kadar yaklaşık 40 koronavirüs temalı karikatür çizdim. Amacım öğrencilerime ve topluma örnek olmaktı. Gündelik yaşamda maskeye ya da virüse benzeyen görselleri sayfalarıma esprili bir şekilde yansıtıyorum. Örneğin maske bir sayfamda hamak oluyor, diğerinde bir çocuğun elindeki uçurtma olarak yer buluyor. Sergiyi açmaktaki amacım farkındalık ve tebessüm yaratmak. Maskeyi gündelik hayatta kullandığımız her şeye sokmaya çalıştım. Sergi yaz sonuna kadar açık kalacak” dedi.

Sergiyi ziyaret eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ‘’Değerli Karikatürist Mehmet Selçuğun Koronavirüs sergisi, zamanında ve konuya uygun bir sergi olmuş. Mehmet bey de krizi avantaja çevirmiş. Ben de karikatürleri inceledim. Emek verilmiş bir sergi olmuş, çok beğendim. Sayın Mehmet Selçuk’a, şehrimizde sanata yaptığı katkılar için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum.’’ Dedi.

.

Bir cevap yazın