MARMARİS’TE KADINLAR İÇİN ÖRNEK ÇALIŞMALAR

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Bakan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Marmaris’te kadınlarla ilgili programlara katıldı. CHP’nin kadın politikalarını anlatan Gülizar Biçer Karaca, Marmaris Belediyesi tarafından açılan Kadın Danışma Merkezi’nin kadınlar adına atılan somut adımlara örnek olduğunu söyledi.

CHP’NİN KADIN POLİTİKALARI: KADINLAR İÇİN KADINLARLA BİRLİKTE

CHP Marmaris Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Kadın Hakları ve Bizi Bekleyen Tehlikeler” panelinde; kadınların dünü, bugünü ve yarını ile kadınların tırpanlanmaya çalışılan hakları konuşuldu. Av. Alev Öztürk moderatörlüğünde, Avukat Hülya Gülbahar ile birlikte Türkiye’de kadın hakları konusunda yapılanlar, yapılması planlananlar değerlendirildi. “CHP’nin Kadın Politikaları” konusunda konuşan Gülizar Biçer Karaca; İstanbul Sözleşmesi’nden bir geceyarısı tek adam kararıyla çıkılmasının kırılma noktası olduğuna dikkat çekti. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin her alanda yaşandığını, kadınların istihdam dışı bırakıldığını, ücretsiz ev içi emek ve bakım emeğinin kadınların sırtına yüklendiğini vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının ilk bir haftasında İstanbul Sözleşmesi geri gelecek. Kazanımlara yönelik kadınlar aleyhine düzenlemeleri getirmeye çalışan zihniyet, karşısında güçlü bir toplumsal muhalefet buluyor. Kadın mücadelesi kazanımlarından vazgeçmedi, vazgeçmeyecek bu yüzden eşitlik ve özgürlük taleplerinden korkuyorlar. ” dedi.

KADIN DANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

Panelin ardından Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi açılışı gerçekleştirildi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, PM Üyesi Gizem Özcan, Milletvekilleri Süleyman Girgin ve Burak Erbay, İl ve İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları Başkanı, Avukat Hülya Gülbahar ve geniş katılımla gerçekleştirilen açılışta konuşan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; belediye bünyesinde açılan Kadın Danışma Merkezi’yle tüm kadınlara danışmanlık hizmeti verileceğini belirtti ve “Umarım hiçbir kadının şiddete uğramaz ve bu merkeze gelmeye ihtiyaç duymaz” temennisini dile getirdi.

CHP’Lİ BELEDİYELERDEN KADINLAR İÇİN SOMUT ADIMLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, katılımcılarla birlikte merkezi ziyaret etti ve İstanbul Sözleşmesi’nin “şiddeti önleme” noktasında devlete ve yerel yönetimlere sorumluluklar yüklediğini ifade etti. Tek adam kararıyla İstanbul Sözleşmesi’nden tek adam kararıyla çıkılmasına rağmen CHP’li belediyelerin danışma merkezleriyle, eşitlik yönünde attıkları adımlarla, İstanbul Sözleşmesi’nin gereklerini yerine getirmeye devam edeceklerini, benzer merkezlerin artmasını, diğer yerel yönetimlere örnek olmasını dilediğini ifade etti.

Bir cevap yazın