MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURUYORMerkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, belediye bünyesinde arama kurtarma ekibi kuracaklarını söyledi. Başkan Doğan, İzmir’de meydana gelen depremde canla başla çalışarak birçok vatandaşı enkaz altından kurtaran Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Denizli Temsilciliği ve Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) ekipleriyle bir araya geldi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AKUT ve DAK ekiplerine İzmir depreminde yaptıkları üstün çalışmalar nedeni ile dernek yöneticilerine ve gönüllülerine teşekkür etti. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, her zaman AKUT ve DAK ekiplerinin yanında olduklarını belirtti. Başkan Doğan, “Sizler yeri geliyor kendinizden fedakarlık yapıyorsunuz. Yeri geliyor hiç uyumadan saatlerce çalışıyorsunuz. Yeri geliyor can tehlikesi yaşıyorsunuz, eşinizden çocuklarınızdan ayrı kalarak farklı hayatları farklı canları kurtarmaya çalışıyorsunuz. Merkezefendi Belediyemiz içinde sizlere destek olacak bir ekip kurmak istiyoruz. Bu anlamda eğitimlerin alınması durumunda da sizlerden ekibimize çalıştırılması ve bilgilendirilmesi anlamında desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AKUT ve DAK’ın Merkez Kütüphane’nin alt kısmında bulunan toplantı salonunu tahsis ettiklerini belirtti. Başkan Doğan, “Gerek lojistik anlamında gerekse yer anlamında sonuna kadar sizlerin yanında olacağız. Yine her türlü toplantınızda kütüphanemizin alt kısmında salonu sizlere tahsis etmek istiyoruz. Hem eğitimleriniz anlamında hem de yönetimsel toplantılarınızda istediğiniz şekilde kütüphanemizin altındaki salonu kullana bilirsiniz” diye konuştu.

BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Akut Denizli Temsilcisi Cengizhan Öztürk, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a destekleri nedeni ile teşekkür etti. Öztürk, “Öncelikle başkanımıza ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. İzmir’de bizi yalnız bırakmadılar. Hep destek oldular. Bir ihtiyaç var mı diye sürekli sordular. Biz İzmir’de yaklaşık yirmi altı gönüllümüz ile dört ayrı şantiyede çalıştık. Gerçekten zor bir dönemdi. İzmir’de yaşananlar büyük bir deneyim. Çünkü deprem bölgesinde yaşıyoruz. Sizlerle birlikte nasıl bir çalışma yapabiliriz, Denizli’deki olabilecek bir depreme karşı nasıl hazırlık yapabiliriz, artık bunları düşünerek önümüzdeki çalışmalara bakalım. Sayın başkanımız her zaman bizlere destek oluyor. Olmaya da devam edecek. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

BİLG ALIŞ VERİŞİ

DAK Sorumlusu Mustafa Şahin ise, “Her şeyden önce Başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Çok ince bir davranışta bulundu. İzmir depremi ile alakalı bilgi alışverişinde bulunduk. Diğer arama kurtarma ekipleri ile çalışmak benim için mutluluk verici bir şey. İyi ki bütün ekipler var. İyi ki sivil toplum kuruluşları var. STK’ların Türkiye’de daha da artması gerektiğini düşünüyorum. İzmir depreminde şunu gördüm: STK’larda bir artış söz konusu ve sivil toplum kuruluşlarına her zaman ihtiyacımız var. Başkanımızda bizlere destek vereceğini söyledi. Şimdiden çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın