MERKEZEFENDİLİLER ZAFER COŞKUSUNU TEOMAN İLE KUTLADI

Merkezefendi Belediyesi tarafından Büyük Zaferin 100. yılı fener alayının ardından Teoman konseriyle, on binlerce kişinin katılımıyla coşku içinde kutlandı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Büyük zaferin coşkusunu doyasıya yaşayacağınız bir gün gerçekleştirdik. Fener alayı ve kutlamalarımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Büyük Zaferin 100. yılında Merkezefendi Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinde konser ve fener alayı gerçekleştirdi. On binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Roll Back ve Teoman konseri herkes tarafından yoğun ilgi gördü. Büyük zaferin coşkusu fener alayı ile başladı. Türk rock yıldızı Teoman’ın sahneye çıkmasıyla eğlence zirveye ulaştı. Rock müziğinin sevilen ismi Teoman’ın konserine gelen on binlerce vatandaş, ünlü şarkıcının seslendirdiği birbirinden güzel parçalara eşlik ederek zafer coşkusunu doyasıya yaşadı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Teoman’a teşekkür ederek çiçek ve TEMA Vakfı’nın fidan bağış sertifikasını takdim etti.

“BÜYÜK ZAFER’İN COŞKUSUNU ON BİNLERLE YAŞADIK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, konsere gelen on binlerce Denizlilinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Nazım Hikmet’ten bir şiir okuyan Başkan Doğan, “Hepimiz Büyük Zafer’in büyük bayramını, 30 Ağustos’un coşkusunu yaşamak için buradayız. Sizler oldukça, Mustafa Kemal Atatürk ve onun en büyük devrimi olan Cumhuriyet her zaman var olacaktır, iyiki varsınız. Bundan 100 yıl önce Anadolu’nun her karış toprağından binlerce insan, bir kez daha bu ülkedeki insanlar gözyaşı dökmesin diye Afyon ve  Dumlupınar’da büyük bir mücadele ve savaşa girdiler. İşte bizler orada mücadele eden atalarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin torunlarıyız. Mutlu ve kardeşçe yaşamamız için mücadele verdiler. Merkezefendi’ye sizlerle birlikte baharı getirdik. Ama size sözümüz olsun 2023’te bütün ülkeye baharı getireceğiz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına yakışan, bilimle, akılla, sanatla ve kardeşlikle, el ele, ayrıştırmadan yaşayacağımız günler yakındır. Konsere katılan on binlerce Merkezefendili ve Denizlililere teşekkür ediyorum. Teoman ile büyük zaferin coşkusunu doyasıya yaşayağınız” diye konuştu.

“CUMHURİYETİ YAŞATMAK ATALARIMIZA BORCUMUZ”

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Öyle güzel ki sevdası yürek, cesareti büyük, aydınlık insanların yaşadığı bir topraklardayız. Bu topraklar büyük bir yüreklerle kuruldu. Birlik içerisinde, kardeşçe, el ele ve omuz omuza mücadele ederek atalarımızın bize emanet ettiği Cumhuriyeti yaşatmak bizlerin borcudur. Bu aydınlık, güzel Türkiye için el birliğiyle mücadele etmeye hazırız” dedi.

Bir cevap yazın