Tavas 4.Zeybek,Kültür ve Sanat Festivali 21 temmuzda başlıyor

HEPİNİZİ SEVGİ VE MUHABBETLE SELAMLIYORUM.

Tavas’ımıza ait değerlerimizi ve geleneksel kültürümüzü tanıtmak amacıyla bu yıl 4. sünü düzenlediğimiz Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivalimizde, 4 gün boyunca devam edecek olan kültür ve sanat etkinliklerimizin yanı sıra birbirinden değerli yerel ve ünlü sanatçılarımız sahne alacak.

Festivalimizin temel amacı Tavas’ımızı tanıtmak, Zeybek Kültürümüzü devam ettirmek ve gelecek nesillere aktarmaktır.

Mücadeleyi, asaleti, kahramanlığı anlatan Tavas Zeybeğimiz Dilden dile, kuşaktan kuşağa geçen bir direniş, haksızlığa karşı çıkan, dağları mesken tutan efelerin öyküsüdür. Adı ile özdeşleşen bu halk oyunumuz, Kendine has ezgisi, kıyafetleri ve ağır figürleri ile kökeninde efelerin yiğitliğini anlatır. Efenin heybeti, asaleti, gururu ve mertliği, yapılan her figürde yeniden hayat bulur.

Asil duruş, Tavas Zeybeğimizin etkileyici hikâyesiyle bütünleşince seyrine doyum olmaz bir oyun ortaya çıkar.

Sizlere dağıtmış olduğumuz davetiyelerde Festival programımız mevcut. Ben de kısaca gün gün özetleyeyim.

Sizlerin aracılığı ile çevre İl ve İlçelerden gelen misafirlerimizi ve Denizlili, Tavaslı hemşehrilerimi festivalimize davet ediyorum. Onları Tavasımızda misafir etmek bizleri çok mutlu edecektir. Festivalimiz hayırlı olsun.

Ayrıca Bizlere bu imkânı sağlayan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay başta olmak üzere siz kıymetli basın mensubu kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın