Minik Sanatçıların 4 Yıllık Emekleri PAÜ’de Görücüye Çıktı

İstiklal Fitnat Ahmet Engin İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerinin, dört yıl boyunca yaptıkları resim ve seramik-mozaik taş boyama süsleme çalışmaları, Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen sergide görücüye çıktı.

İstiklal Fitnat Ahmet Engin İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerinin, öğretmenleri Esin Kuşçu gözetiminde, dört yıl boyunca yaptıkları resim çalışmaları ve seramik-mozaik taş boyama süslemeleri, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda sergilendi. Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Serdal Yerli’nin küratörlüğünde değerlendirilen, karışık teknik ile hazırlanan 126 adet resim ve 118 adet seramik-mozaik taş boyama çalışmalar Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çimen, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımı ile görücüye çıktı.

Görsel ESİNtiler-4 isimli serginin açılışında çalışmaları yakından inceleyen ve çalışmalar hakkında Sınıf Öğretmeni Esin Kuşçu’dan bilgi alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, öğrenciler ile yakından ilgilendi.

Doç. Dr. Yerli: “Bu çalışmaların her biri ideal sanat eğitiminin örneğidir”

Sergi hakkında bilgi veren Doç. Dr. Serdal Yerli şunları ifade etti: “İstiklal Fitnat Ahmet Engin İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerinin dört yıl boyunca yaptığı çalışmaları, sınıf öğretmenleri Esin Kuşçu’nun sergide bir araya getirme fikri üzerine, yakından inceleme fırsatı buldum. Esin Kuşçu öğretmenimiz bu çalışmaları, öğrencilerinin mezun olacağı sene bir sergide görücüye çıkarmak istemiş. Bu çalışmalarda, doğru bir eğitim yaklaşımıyla öğrencilerin, hayal güçlerini yetenekleri ile nasıl bir araya getirebildiklerini gördüm. İçlerinde, özgün ve sanatsal değer taşıyan çalışmalar vardı. Öğretmenimiz, öğrencilerine ideal bir sanat eğitimi vermiş. Gayret ve doğru bir yaklaşım ile ne kadar güzel sonuçlar ortaya çıkarılabileceğini, özellikle Eğitim Fakültesi sınıf ve resim-iş öğretmenliği öğrencilerinin de görmelerini, bu sanat eğitiminin onlara da ilerisi için örnek olmasını istedim. Bu yüzden sergimizi Eğitim Fakültesi’nde açmaya karar verdik. 5-6 aylık bir çalışmanın ardından sergimize son şeklini verdik. Sergimize katılan değerli davetlilere teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bir cevap yazın