Onbinler Atatürk’ün Yolunda Cumhuriyet Yürüyüşü’nde buluştu

Başkan Zolan: “Cumhuriyetimizi doyasıya kutluyoruz”

Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yıldönümü dolayısıyla Denizli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Atatürk’ün Yolunda Cumhuriyet Yürüyüşü’ne on binlerce Denizlili katıldı. Yürüyüşe katılanlara teşekkür eden Başkan Zolan, ” Cumhuriyetimizi doyasıya kutluyoruz” dedi.

Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 98. yıldönümünde Atatürk’ün Yolunda Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi. Bayramyeri Meydanı’nda onbinlerce Denizlilinin buluştuğu etkinliğe, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum örgütü katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde, Türk bayraklarıyla yürüyen onbinlerce vatandaşın Atatürk’ün Yolunda Cumhuriyet Yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından 12 yaşındaki Ayşenaz Tekeli’nin ağlayarak okuduğu İstiklal Marşı, başta protokol üyeleri olmak üzere buluşmaya katılan herkesi duygulandırdı.

“Cumhuriyetimizi doyasıya kutluyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyük buluşmaya katılan tüm Denizlililere teşekkür ederek, “Cumhuriyetimizi doyasıya kutluyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkmak, onu ilelebet yaşatmak için bugün Bayramyeri’nden bu meydana hep birlikte, coşkuyla bayrağımızı dalgalandırarak, birlikte yürüdük. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Kurtuluş Savaşı’nın lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, geçmişten bugüne şehit olmuş ecdadımıza, bu ülkeye hizmet eden büyüklerimize, ömrünü vakfetmiş olanlara şükranlarımı arz ediyorum. Allah’ım mekanlarını cennet eylesin. Bize düşen Cumhuriyet’e,  vatana, bayrağa sımsıkı sahip çıkmaktır, ilelebet yaşatmaktır.” dedi.

Vali Atik: “Denizli adına yakışan bir şekilde bayram yerine döndü”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik de, Denizli’de coşkulu bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutladıklarını söyledi. Vali Atik, “Bu coşkuyu hep birlikte sabahın erken saatlerinden itibaren birlikte yaşadık. Bugün Denizli adına yakışan bir şekilde bayram yerine döndü. Bayram coşkusu, kutlaması Denizli’nin her köşesinde, caddesinde, sokağında fazlasıyla hissedildi. Bu duyguları bizlere yaşattığınız için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Bu Cumhuriyet ilelebet, dünya var oldukça bu topraklarda var olacaktır. Bu ülkenin insanları bunun en büyük teminatıdır. Bugün görmüş olduğumuz manzara fazlasıyla ispat etmiştir. Allah hepinizden razı olsun” dedi. Konuşmaların ardından onbinler al bayraklar eşliğinde hep bir ağızdan kahramanlık şarkıları ve marşları coşkuyla söyledi.

Bir cevap yazın