PAMUKKALE’DE CUMA SEVİNCİ

Koronavirüs önlemleri nedeniyle yaklaşık 10 hafta aradan sonra Cuma namazları sosyal mesafe ve maske gibi önlemler ile açık havada kılındı. Pamukkale ilçesinde 56 noktada vatandaşlar Cuma namazını kılarken, Pamukkale Belediyesi seccade ve maske konusunda halkın yanındaydı.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri çerçevesinde yaklaşık 2.5 aydır camiler ibadete kapatılmıştı. Normalleşme planları çerçevesinde tüm ülkede belli tedbirler altında Cuma namazı kılındı.

Pamukkale Belediyesi, İl Müftülüğü’nün belirlediği ve içlerinde cami avluları, okul bahçeleri, pazar yerleri ve meydanlar olan 56 noktada Cuma namazı kılınması kararına göre hazırlıklara başladı. Ekipler hummalı bir şekilde çalışırken, demir ve ahşap atıklar ülkeye örnek olacak bir şekilde mihrap ve minber olarak hazırlandı. Yoğun mesai ile 40 nokta için hazırlanan minber ve mihraplar belirlenen noktalara konuldu.

Pamukkale Belediyesi ekipleri ayrıca namaz kılınacak olan noktaların çevre temizliği başta olmak üzere dezenfekte edilmesi ve saf düzeni ile ilgili çalışmalar yaptı. Cuma vaktinden önce de vatandaşlara tek kullanımlık seccade ve maske temin edilirken gül suyu ikramı yapıldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Cuma vaktinden önce çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Örki, Cuma namazını ise Karşıyaka Mahallesi’ndeki Saraçoğlu Stadı’nda çok sayıda vatandaşla birlikte kıldı. Pamukkale’nin 61 mahallesindeki 56 noktada binlerce vatandaş sosyal mesafe kurallarına uyup, maske takarak Cuma namazını eda etti. Pamukkale Belediyesi de bu özel gün öncesinde ve Cuma vaktinde yaptığı çalışmalarla vatandaşlardan tam not aldı.

Bir cevap yazın