Rektör Kutluhan ve Başkan Örki’den PAÜ Botanik Bahçe’ye Ziyaret

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile birlikte 21 Nisan 2021 Çarşamba günü PAÜ Botanik Bahçesi’ni ziyaret ederek burada yetiştirilen endemik bitki türleri hakkında PAÜ Botanik Bahçe Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak’tan bilgi aldı.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Kınıklı Merkez Yerleşkesi içinde yer alan, farklı iklim şartlarına uygun endemik bitki türlerinin yetiştirildiği PAÜ Botanik Bahçesi’ni Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile birlikte ziyaret etti. Ziyarete Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar ile Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Botanik Bahçesi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak ve PAÜ Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ramazan Alan katıldı.

Burada; sera, palmiye adası, kaktüs-sukulent bitkiler bahçesi, kaya bitkileri bahçesini birlikte gezen Rektör Prof. Dr. Kutluhan ve Belediye Başkanı Örki’ye Merkez Müdürü Prof. Dr. Toprak ve yetkililer, farklı iklim koşullarında yetişen bitki ve ağaç türleri ile endemik türler hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın