TAHA AYHAN PANDEMİ DÖNEMİNDE YAPTIĞI 148 BESTE İLE OLDUKÇA İDDALI…

Renkli kişiliği, zengin repartuarı ve başarılı ve duyarlı bir sanatçı olan Taha Ayhan pandemi döneminde boş durmayarak evi ve stüdyosu arasında mekik dokuyarak, sözü ve müziği kendine ait olan tam 148 şarkı hazırladı.

Selçuk üniversitesi turizm ve otel işletmeciliği bölümünde okuyan Taha Ayhan içindeki müzik aşkı ağır basınca konservatuar sınavlarına girerek Klasik Türk Müziği eğitimi alan sanatçı, bağlama, piyano, keman, ud ve kanın gibi enstrümanları da çalıyor. Konservatuar eğitimi sırasında Türkiye’ nin çeşitli illerindeki popüler mekanlarda sahne alarak kendini geliştiren Taha Ayhan, yıllardır hazırladığı ilk çıkış şarkısını yaz başında müzik severleriyle buluşturacak.

Taha Ayhan, kendisine ait yüzlerce eser arasından seçtiği ‘’BOŞ YAPMA’’ şarkısıyla müzik dünyasında başarılı bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Sanatçı, insanın içini ısıtacak kıpır kıpır bir şarkı olan ’BOŞ YAPMA’’ ile yaza damgasını vuracak. Sanatçı, ’’ yıllardır bir fabrika gibi üreterek  yeni eserler ürettim. Bunlar benim geleceğim. Bu zamana kadar büyük bir özenle hazırladığım bu eserlerimi artık müzik dünyasıyla buluşturmanın vakti geldi ’’ dedi.

Yaptığı bestelerin hem kendine, hem de kendinden sonra bir çok sanatçıya bir ömür boyu yeteceğini ifade eden Taha Ayhan, farklı yorum ve tarzıyla müzik dünyasında kısa sürede hem sesi, hem şarkılarıyla zirveye çıkmayı planlıyor.

Bir cevap yazın