Tatilde Çocukları Tiyatroya Götürüyoruz

Öğrenciler yarı yıl tatiline giriyor ve tatilde şehrimize iki güzel çocuk oyunu geliyor.

Şehrimize getirdikleri kaliteli tiyatro oyunları ile bilinen Zeytindalı Yapım, yarı yıl tatilinin başı ve sonunda iki güzel çocuk oyununun daha organizatörlüğünü yapıyor.

İlk oyun, Türkiye’de İngilizce Çocuk Tiyatrosu denince ilk akla gelen Tiyatro Fil’den ‘My Snowman’. Geçtiğimiz ay şehrimize başka bir oyunuyla gelen, eğitimciler ve velilerden tam not alan grup, oyunlarıyla çocuklara hem İngilizce’yi hem de tiyatroyu sevdiriyor.

‘My Snowman’ (Kardanadamım) arkadaşlık teması üzerinden paylaşma ve yardımlaşmanın önemini vurgularken, interaktif yapısıyla çocukları da oyuna katıyor ve yabancı dile olan ilgilerinib artmasına katkı sağlıyor.

Anaokulu ve İlkokul müfredatına uygun hazırlanan, 3 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden oyun, hava durumu, kıyafetler, vücudun bölümleri, duygu durumları konularına değiniyor.

My Snowman, 22 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’de Nihat Zeybekçi Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.

İkinci oyun, Kültür Bakanlığı büyük ödülünü almış ‘Benim Güzel Pabuçlarım’. Tiyatro Yeniden’in uzun zamandır İstanbul’da kapalı gişe oynadığı oyun, 5 Şubat Cumartesi günü çocukların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Çocuklara sevgi ve neşe dağıtan palyaçoların zamanı geçmiştir artık. Zaman, lazer silahlarıyla ateş topları saçan robot palyaçoların zamanıdır. Yıllardır çalıştığı sirkten kovulan Palyaço Kırmızıburun, çok sevdiği pabuçlarını arkasında bırakmak zorunda kalır. Onları geri almasının tek yolu, yeterince para kazanmasıdır. Ama palyaçoluktan başka ne yapabilir ki? Pabuçlarını geri almak için çıktığı yolculukta, çocuksu duyarlılığı onu hep başka kapılara gitmek zorunda bırakacaktır.

‘Senin zamanın geçti’ denilerek pabuçları elinden alınan Palyaço Kırmızıburun’un hikayesi… Peki ya sevginin zamanı geçer mi?

Nihat Zeybekçi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek bu iki güzel oyununun biletlerini, Biletinial, Biletix, Analog Plak ve Kahve Evi (Çamlık), Bezm-i Keyf (Adalet), İki Çay (Çınar) ve La Riva Cafe (Yenişehir) den temin edebilirsiniz. Koltuklar numaralı olup şimdiden yerinizi ayırmayı unutmayın.

Bir cevap yazın